Ekonomika
Bizness

Latvija neatbalstīs neuzticības izteikšanu “RB Rail” valdes priekšsēdētājai Rubesai2


Baiba Rubesa
Baiba Rubesa
Foto – Ieva Lūka/LETA

Latvija neatbalsta un neatbalstīs neuzticības izteikšanu “RB Rail” valdes priekšsēdētājai Baibai Rubesai, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdības vadītājs sacīja, ka nākamnedēļ vizītes laikā Igaunijā šo situāciju pārrunās ar Igaunijas kolēģi, kā arī darīs visu, lai novērstu domstarpības projekta tālākā virzībā.

Jau ziņots, 1.februārī, notikušajā “RB Rail” akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsoja par Rubesas atstādināšanu.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka lēmums attiecībā uz valdes priekšsēdētājas amatu vēl jāpieņem uzņēmuma padomei. Taujāts par akcionāru no pārējām Baltijas valstīm lēmumu, ministrs norādīja, ka Igaunijas un Lietuvas puses savus lēmumus skaidro ar neapmierinātību ar Rubesas darbu un citādāku redzējumu par uzņēmuma darbību.

Rubesa piektdien preses konferencē paziņoja, ka uzņēmuma vadībā saskārusies ar atsevišķu kompānijas padomes locekļu un patieso labuma guvēju pretdarbību “Rail Baltica” projekta pamatnostādnēm. “Atsevišķi “RB Rail” padomes locekļi pieņem lēmumus, sēžot uz diviem krēsliem. Viņi vienlaikus ir gan “Rail Baltica” projekta akcionāri, gan ieviesēji un potenciālie piegādātāji. Nepārtraukti nācās saskarties ar iejaukšanos no augšas gan iepirkumu procesos, gan “RB Rail” valdes locekļu atlases procesā,” teica Rubesa.

Rubesa par “RB Rail” valdes priekšsēdētāju tika iecelta 2015.gada oktobrī. Viņas pilnvaru termiņš beidzas 2018.gada oktobrī.

“RB Rail” akcionāri ir uzņēmumi “Lietuvos geležinkeliai”, EDzL un “Rail Baltic Estonia”.

LA.lv