Latvijā
Politika

Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā7

Foto: shutterstock.com

Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā un Sevastopolē šī gada 18.martā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Valsts šādu nostāju ieņem saskaņā ar Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, skaidro ĀM pārstāvji.

LETA jau vēstīja, ka Krievijas prezidenta vēlēšanas plānotas 18.martā un tiek izteiktas prognozes, ka tajās uzvarēs līdzšinējais Krievijas valsts galva Vladimirs Putins.

Kā ziņots, ĀM aicina Latvijas iedzīvotājus nepiedalīties sporta, kultūras, izklaides un citos pasākumos, kurus prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā organizē Krievija.

2018.gada 18.martā apritēs četri gadi kopš Krievijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un sākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, uzsver ministrijā.

ĀM atgādina, ka Latvija neatzīst Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju. Ministrija akcentē, ka Latvija ietur principiālu nostāju Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos. Latvija nosoda Krievijas agresiju Ukrainas austrumos un iestājas par ES sankciju saglabāšanu līdz pilnīgai Minskas vienošanos izpildei, norāda ĀM.

LA.lv