AFP/LETA

Latvija nebaidās neviena un atņem punktu zviedriem 8

Latvijas hokeja valstsvienība pirmajā pasaules čempionāta spēlē piektdien pamatlaikā atņēma punktu spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai, tomēr pagarinājumā piedzīvoja neveiksmi. Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1).

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Zviedrijas izlase maču iesāka ļoti aktīvi un rezultātu atklāja jau trešajā minūtē, kad izcēlās Jimijs Ēriksons, tomēr trešajā trešdaļā, spēlējot vairākumā, izlīdzinājumu panāca Kristaps Sotnieks.
Savukārt nepilnu minūti pirms pagarinājuma beigām Zviedrijai uzvaru izrāva Gustavs Nīkvists.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts lielisku sniegumu nodemonstrējušais vārtsargs Elvis Merzļikins.
Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 20.gadu pēc kārtas. Šajā laikā tā atklāšanas mačā guvusi tikai vienu uzvaru, reizi cīnījusies neizšķirti un piedzīvojusi 18 neveiksmes.

Jau ar pašu spēles sākumu Zviedrija radīja spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem, veidojot iespēju pēc iespējas, turklāt viena no pirmajām zviedru izdevībām vainagojās panākumiem. Pēc tam, kad Latvija bija iespiesta savā aizsardzības zonā, Zviedrija savērpa nelielu karuseli, pēc kura Jimijs Ēriksons trešajā minūtē raidīja ripu vārtos Elvja Merzļikina vārtos. Līdz ar to Ēriksons kļuva par pirmo vārtu autoru šajā pasaules čempionātā.

Atklājot šī dueļa rezultātu, deviņkārtējie pasaules čempione Zviedrija neapstājās un turpināja radīt vairākus bīstamus momentus pie Latvijas vārtiem, taču atsevišķās epizodēs veiksmīgs bija Merzļikins, kā arī hokejisti labi nospēlēja aizsardzībā.

Pirmās trešdaļas vidū spēle starp abām vienībām izlīdzinājās, un arī Latvijai radās pāris labas vārtu gūšanas iespējas, turklāt tā varēja spēlēt vairākumā, kas gan netika izmantots. Vienā no vārtu gūšanas izdevībām Oskars Cibuļskis labi uzmeta uz vārtiem, un vārtsargs Jākobs Makstrems nespēja notvert ripu, kas pēcāk nokļuva viņam aiz muguras. Tiesa, klāt nebija neviens no Latvijas komandas, kas varētu iebakstīt ripu vārtos. Brīdi vēlāk teicamu metienu uz Zviedrijas vārtiem izdarīja Kaspars Daugaviņš, kas gan lidoja virsū vārtsargam, bet perioda noslēdzošajā daļā Latvija vēlreiz spēlēja vairākumā. Tā laikā izdevās nostāties pretinieku zonā un izdarīt pāris bīstamus metienus, bet vārtus Latvija neguva.
Trešdaļas beigās labas vārtu gūšanas iespējas bija arī Miķelim Rēdliham un Gunāram Skvorcovam, tomēr Latvijas izlase joprojām bija iedzinējos ar 0:1.

Otrā perioda ievadā Ralfs Freibergs saņēma divu minūšu noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju, tādējādi Latvijas izlasei pirmo reizi šajā čempionātā nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā. Zviedrijas izlases bīstamus momentus pie Latvijas valstsvienības vārtiem neizveidoja un rezultāts palika nemainīgs. Turpinājumā Latvijas hokejisti daudz un aktīvi darbojās ar ripu pretinieku aizsardzības zonā. Vienā no epizodēm Ronalds Ķēniņš saņēma grūdienu mugurā, taču tiesneši noteikumu pārkāpumu nesaskatīja.

Latvijas izlasei vēlreiz nācās aizsargāties, spēlējot skaitliskajā mazākumā, kad noraidījumu uz divām minūtēm saņēma Kristaps Sotnieks. Vienā no pirmajiem Zviedrijas izlases uzbrukumiem no vārtu priekšas bīstami meta Mīkaels Baklunds, bet vēlāk no distances spēcīgi meta Līnuss Klāsens, taču Merzļikinam raidītās ripas izdevās atvairīt. Pēc izturēta skaitliskā mazākuma Latvijas izlase aktīvāk veidoja uzbrukumus. Lieliska izdevību izveidoja Miks Indrašis, kurš apslidoja vārtus un ar piespēli metiena pozīcijā izvirzīja Skvorcovu, taču Makstremu neizdevās pārspēt.
Brīdi vēlāk lielisku solo gājienu izpildīja Gints Meija, kurš uzņēma ātrumu vidējā zonā, apspēlēja vairākus pretiniekus un tika līdz vārtiem, taču neizdevās ripu pārcelt pāri Makstrema kājsargam.

Trešdaļas beigās Latvijas izlasei izdevās tikt arī pie skaitliskā vairākuma, taču šoreiz ar uzbrukumu veidošanu nesekmējās un ilgstoši pat neizdevās ieiet zonā. Līdz ar to pēc otrās trešdaļas Latvijas izlase joprojām zaudēja ar rezultātu 0:1.

Trešā perioda ievadā Latvijas izlase izturēja skaitlisku mazākumu, kad uz noraidīto soliņa divu minūšu sodu izcieta Māris Bičevskis. Tomēr pirmo bīstamo uzbrukumu zviedri izveidoja jau vienādos sastāvos, kad pēc lieliskas saspēles sekoja divi metieni pēc kārtas pa Latvijas izlases vārtiem, taču Merzļikinu neizdevās pārspēt. Turpinājumā divu minūšu noraidījumu saņēma Andris Džeriņš par spēles laika vilcināšanu jeb ripas izmešanu ārpus laukuma. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, zviedri vārtus centās gūt ne tikai ar lielisku saspēlēšanos, bet arī ar fizisku cīņu vārtu priekšā. Kad bija nospēlēta gandrīz puse trešajā periodā, metienu attiecība bija 12:1 zviedru labā.

Turpinājumā Freibergs ar tālu piespēli izkārtoja Indrašim izgājienu uz pretinieku vārtiem, taču nācās izdarīt metienu tālas distances, jo zviedru aizsargi paspēja atgriezties aizsardzībā. Vēlāk Edgars Kulda ar aktīvu cīņu nopelnīja Latvijas izlasei skaitlisko vairākumu, kuru izdevās izmantot – Kristaps Sotnieks ar precīzu metienu no distances panāca neizšķirtu 1:1, kad līdz trešās trešdaļas beigām bija palicis spēlēs septiņas ar pusi minūtes.

Vien dažas sekundes pēc vārtu guvuma Indrašis saņēma divu minūšu sodu par pretinieka klupināšanu, taču drīz pēc tam noteikumus pārkāpa arī Jimijs Ēriksons un komandas pusotru minūti spēlēja četratā pret četriem.

Abām komandām spēlējot četratā, Meija apsteidza pretinieku aizsargus un otro reizi mačā un aizskrēja izgājienā viens pret vārtsargu, taču arī šoreiz neizdevās pārspēt augumā raženo zviedru vārtsargu Makstremu, ripu raidot nedaudz garām vārtiem. Pamatlaika beigās Zviedrija uz kādu laiku iespieda Latvijas izlasi savā zonā, tomēr rezultāts vairs nemainījās un emocionāli aizvadītais pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Pagarinājuma ievadā Latvijas izlase vairāk kontrolēja ripu, nebaidoties no zviedriem. Turpinājumā abas komandas spēja veikt bīstamus uzbrukumus, tomēr minūti pirms papildlaika beigām Zviedrijai pēc Gunta Galviņa kļūdas uzvaru izrāva Nīkvists.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja debitants Elvis Merzļikins. Tāpat savas debijas Latvijas valstsvienībā pasaules čempionātos piedzīvoja arī aizsargs Edgars Siksna, kā arī uzbrucēji Edgars Kulda un Māris Bičevskis.

Abas komandas savā starpā tikās arī pērn pasaules čempionātā Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kad apakšgrupas mačā Latvijas hokejisti cieta sakāvi ar 1:8. Vienīgos vārtus valstsvienības labā guva Lauris Dārziņš, kurš šogad pasaules čempionātā nespēlēs ģimenes apstākļu dēļ.

Zviedrijas izlase pērn palika bez medaļām, 2014.gadā tika izcīnīta bronza, bet 2013.gadā zviedri kļuva par pasaules čempioniem.