Latvijā
Sabiedrība

Latvija nesekos Lietuvai un neapturēs “TVCI” retranslāciju 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Pagaidām nav signālu, kas vedinātu domāt par Krievijas telekanāla “TVCI” retranslācijas pārtraukšanu Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Viņa norādīja, ka valsts informatīvās telpas monitorings ir Aizsardzības ministrijas pārziņā, un patlaban nav novēroti signāli, kas vedinātu domāt par Krievijas telekanāla “TVCI” retranslācijas pārtraukšanu Latvijā.

Vienlaikus Ķezbere sacīja, ka NEPLP ir zināms par lietuviešu kolēģu vēlmi pārtraukt “TVCI” kanāla retranslāciju, tomēr viņa uzsvēra, ka patlaban notiek diskusija par to, vai “TVCI” veido Krievijā, vai to izplata Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, kam, pēc NEPLP priekšsēdētājas teiktā, risinājums ir jāmeklē atbilstoši ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvai.

Viņa sacīja, ka pagaidām situācija ar “TVCI” konstatēto pārkāpumu Latvijā vēl ir jāizvērtē, kā arī nepieciešams apzināt atbilstošo jurisdikciju, lai tālāk varētu pieņemt lēmumu par kanāla translācijas pārtraukšanu.

Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieteikusi uz sešiem mēnešiem apturēt Krievijas telekanāla “TVCI” retranslāciju saistībā ar kara un naida kurināšanu šā telekanāla pārraidē.

LRTK konstatējusi, ka “TVCi” 10.jūnija pārraidē “Tiesības zināt” izskanējušajos Krievijas parlamenta apakšpalātas – Valsts domes – deputāta Vladimira Žirinovska izteikumos kurināts naids. Žirinovskis raidījumā runājis par Ukrainas un Moldovas separātiskā Piedņestras reģiona okupāciju.

“TVCi” translācija Lietuvā šogad jau vienreiz tika apturēta uz mēnesi.

“Tā kā pārkāpumi turpinās un viņiem jau iepriekš tikušas noteiktas sankcijas, komisija nolēmusi pagarināt [retranslācijas] pārtraukumu līdz sešiem mēnešiem,” pavēstīja komisijas priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns.

Šis komisijas lēmums vēl trīs dienu laikā jāapstiprina Viļņas administratīvajai apgabaltiesai.

Kopš 2014.gada, kad Krievija anektēja Krimu un sāka atbalstīt prokremliskos kaujiniekus Ukrainas austrumos, Lietuva sāka noteikt apraides ierobežojumus Krievijas televīzijas kanāliem, kuri savās pārraidēs iekļāvuši informāciju, kuru Lietuvas likumdošana aizliedz izplatīt.

LA.lv