Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
4. marts, 2015
Drukāt

Latvijā netipiski agri manīts baltais stārķis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā turpinās jau februārī novērotā tendence neierasti agri atgriezties gājputniem, liecina informācija portālā “Latvijasputni.lv”.

Portāla ziņots, ka Ilūkstes novadā dabas parkā “Dvietes paliena” manīts baltais stārķis, kas ir Latvijā līdz šim agrākais šī pavasara migranta novērojums.

Savukārt Liepājas ezerā manīti brūnkakļu un cekulpīļu bari, kas arī ir viens no šīs putnu sugas agrākajiem pavasara migrācijas novērojumiem.

Jau ziņots, ka pirmie gājputni – lauku piekūni, pelēkās zosis, ziemeļu gulbji un lauku cīruļi – Latvijā manīti jau februāra sākumā. Savukārt februāra nogalē netipiski agri atgriezušās dzērves, Sāmsalas pīles, dzeltenie tārtiņi un ķīvītes.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +1.8
Alūksne -0.7
Daugavpils +1.7
Saldus +1
Liepāja +2.8
Jelgava +1
Ventspils +2.0
Limbaži +0
Madona +0
Rēzekne +0
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+