×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvija no Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles atvedusi divas zelta medaļas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmo reizi Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē piešķīra Scenogrāfijas skolotāja balvu. To saņēma latviešu meistars Andris freibergs, un 22. jūnijā Prāgā notika Anitas Vanagas lekcija par viņa darbu un publikas saruna ar Andri Freibergu.

22. jūnijā Archa teātrī Prāgā notika Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles apbalvošanas ceremonija, kurā Latvija saņēma divas zelta medaļas un vienu speciālbalvu, bet Latvijas nacionālā ekspozīcija tika nominēta Zelta Trigai, un tas ir lielākais mūsu valsts panākums kopš Latvija piedalās kvadriennālē, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Kopumā starptautiska žūrija sadalīja zelta medaļas 14 kategorijās, piešķīra galveno – Zelta Trigas balvu par labāko ekspozīciju, kā arī vairākas speciālbalvas.

Latvijas nacionālā ekspozīcija “Pakļaušanās”, kuras autors ir režisors Vladislavs Nastavševs, bet kuratore – Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa, saņēma Zelta medaļu par kopējo izrādes scenogrāfiju.

Žūrija savu lēmumu pamatoja šādi: “Žūrija novērtē to, ka šī ekspozīcija ne tikai atspoguļo izrādes “Jūlijas jaunkundze” scenogrāfiju, bet rada jaunu, patstāvīgu mākslas darbu. Priekšmetu, ķermeņu un skaņas līdzsvars telpā ir īstenots brīnišķīgā veidā. Katrs elements saglabā savu patstāvību, bet tajā pat laikā ir meistarīgi integrēts darba veselumā.” Latvijas nacionālās ekspozīcijas pamatā šogad ir Vladislava Nastavševa scenogrāfija izrādei “Jūlijas jaunkundze”, kas 2012. gadā iestudēta Valmieras teātrī.

Spēcīgajā 65 valstu konkurencē Latvijas nacionālā ekspozīcija “Pakļaušanās” kopā ar Somijas un Igaunijas izstādēm tika nominēta Prāgas kvadriennāles galvenajai balvai “Zelta Triga”, ko piešķir labākajai ekspozīcijai. Balvu ieguva Igaunijas izstāde “Vienotā Igaunija” (autori – Tīts Ojaso, Enelisa Sempere, NO 99).

Otru zelta medaļu saņēma Latvijas studentu izstāde “Sākums”, kuras kurators ir Andris Freibergs, iekārtojuma autore – Monika Pormale, bet darbu autori – Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studenti Māra Broka, Anna Ansone, Līva Puļķe, Einārs Timma, Dace Pudāne, Gerda Šadurska, Liene Pavlovska, Rūdolfs Baltiņš, Evija Pintāne un jaunais scenogrāfs Reinis Dzudzilo. Visi izstādes darbu autori tika atzīti par daudzsološākajiem jaunajiem scenogrāfijas talantiem.

Prāgas Kvadriennāles rīkotāji šogad pirmo reizi piešķīra Scenogrāfijas skolotāja balvu un to saņēma izcilais latviešu scenogrāfs un LMA Scenogrāfijas nodaļas profesors Andris Freibergs. Balva piešķirta par darbu, kas ir iedvesmojusi scenogrāfu paaudzes.

Latvijas dalību Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē nodrošina Latvijas Jaunā teātra institūts, abas izstādes ir apskatāmas katru dienu līdz 28. jūnijam Prāgā, Kafkas laukumā 3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+