×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijā nodokļu atmaksu varētu veikt katru mēnesi (10)

Foto LETAFoto LETA

Nodokļu atmaksu Latvijā varētu veikt katru mēnesi nevis reizi gadā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Tādas izmaiņas iecerētas, plānojot jauno nodokļu reformu.

“Cilvēks katru mēnesi justu to eiro makā un viņam nebūtu jāgaida vesels gads,” sacīja ministre.

Jau vēstīts, ka Latvijā plānota vērienīga nodokļu reforma. FM nodokļu reformai piedāvā samazināt IIN no 23% līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot IIN likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas.

FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) sadalītajai peļņai.

Ieguvumus no darba spēka nodokļu reformas FM ilustrē ar vidējo prognozēto darba algu Latvijā 2017.gadā – 910,5 eiro mēnesī. Proti, ja patlaban, nomaksājot nodokļus no 910,5 eiro, neto alga veido 641,3 eiro, tad pēc darbaspēku nodokļu reformas neto alga būtu 680,9 eiro.

Tāpat FM norāda, ka gadījumā, ja tiks lemts paaugstināt strādājošo neapliekamo minimumu, būs jārisina jautājums par neapliekamo minimumu pensionāriem. FM rosina pakāpeniski paaugstināt neapliekamo minimumu par 300 eiro. FM ieskatā, būtiskai pensionāru daļai neapliekamā minimuma pieaugums līdz 500 eiro dotu līdz 15 eiro papildu ienākumu mēnesī.

FM rosinātās izmaiņas kapitāla nodokļos paredz noteikt IIN likmi 20%, 0% likmi reinvestētajai peļņai un noteikt 20% likmi peļņas sadales brīdī. Tāpat plānots atteikties no atbrīvojumiem, kas tiks kompensēti ar darba spēka nodokļu samazinājumu.

PVN likmi nodokļu reformas ietvaros piedāvāts saglabāt 21% apmērā, tomēr plašāk plānots ieviest tā saucamo reverso PVN maksāšanas kārtību, kā arī samazināt PVN slieksni. Tāpat FM iecerējusi diskutēt par pakāpenisku akcīzes nodokļa pieaugumu, izsvērt azartspēļu un izložu nodokļa pieaugumu, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) regulējumā likt lielāku uzsvaru uz kadastrālās vērtēšanas sistēmas sakārtošanu.

FM izstrādājusi arī priekšlikumus attiecībā uz MUN un patentmaksām. Ministrija rosina saglabāt MUN regulējumu, samazinot mikrouzņēmuma pieļaujamo apgrozījumu no līdzšinējiem 100 000 eiro līdz 40 000 eiro gadā, MUN dividendēm piemērojot 20% IIN likmi. Tā saucamajiem dzīvesstila uzņēmumiem rosināts uzlabot patentu maksas režīmu, to padarot vienkāršāku.

Arī autoratlīdzībām paredzēts noteikt IIN likmi 20% apmērā, bet 5% būtu papildu jāiemaksā sociālajā budžetā pensijas apdrošināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vai drīkstēs arī reizi gadā atprasīt pārmaksātos nodokļus? Ja man nedeg , ļaušu valdībai nopelnīt uz kādu spekulāciju , apgrozot manu naudu . Citādi sanāk baigā čakarēšanās – 12 reizes biežāk jānemas par to pašu atgūstamo summu. Vai tāds ir tas plāns , atšūt tos , kam tas vairs netmaksāsies , jo 12 reizes lielāki izdevumi un patērētais laiks tāpat?

 2. liekēžu bari sacenšas ,
  kurš ko neloģiskāku ,absurdāku un smieklīgāku ,
  IZGUDROS ?
  cik liela balva ?

 3. Vai nevarētu to lietu vispār vienkāršot – maksāt visus nodokļus un tiem kam pabalsti – tos izsniegt un nevis te katram zinot, nezinot meklēt kaut kādas problēmas…
  Paradoksāli – ja Dievs šodien izsniegtu Mozum uzvedības 10 baušļus pēc ierēdņu principa – cik papīros tas būtu ( domāju vagonos). bet nē deva- divas plāksnes un kur skaidri rakstīts, kas un kā…

 4. Nodokļu atmaksai katru mēnesi, visticamāk, būs nepieciešami papildus administratīvie resursi. Tātad turpināsim audzēt uz nodokļu maksātāju kakla sēdošo birokrātu skaitu? Vai tāds bija “reformas” mērķis?

 5. Vai vnk nav šos nodokļus neiekasēt,un nebūs jālauza galva kā atgriezt?!?

 6. SADERAM, KA FINĀLĀ NODOKĻI PACELSIES?

 7. Redzu ka no reformas cietīs daudzbērnu ģimenes.

 8. Ja tādas uz priekšu-atpakaļ maksāšanas vispār likvidētu, tad, laikam, Latvija mēneša laikā bankrotētu neatgriezeniski ?

  • Tädä gadiijumä bankroteetu jebkursh. Cita lieta, ka ikmeenesha atgrieshana izmaksä därgäk, bet vai nu fin.min. k-dzei to saprast, ar finanseem meetäties radushai…

 9. O, jā – pa veinkāršo jau nevar, labāk piespiest iedzīvotājus iesniegt ienākuma deklarācijas ik mēnesi – ar cerību, ka daļa to neizdarīs. …..

  Un kāpēc atcelt solidaritātes nodokli – tak tur ar savs kancītis valstij atlec!

Draugiem Facebook Twitter Google+