Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
10. oktobris, 2012
Drukāt

Latvijā nonāk vēsturisks spēkrats

auto_62

Pēc ilgām sarunām, īpašnieka pārliecināšanas un sarežģītas maiņas rezultātā uz Latviju no ASV Nebraskas štata ir atceļojis unikālais “KRASTIN auto”, ko 1904. gadā radījis latvietis – 19. gs. beigās uz Ameriku izceļojušais Augusts Krastiņš (1859 – 1942).

 

“KRASTIN auto” pasaules autobūves enciklopēdijās minēts kā viens no pionieriem un līdz pat šā gada sākumam tika uzskatīts, ka tas pazudis Amerikas plašumos. Tomēr, pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru un viņu ASV kolēģu neatlaidībai, noklīdušais auto tika atrasts Nebraskas štatā un nu ir atceļojis uz Rīgu. No 19. oktobra vēsturisko spēkratu pirms rekonstrukcijas varēs aplūkot Rīgas Motormuzejā. Augusta Krastiņa Klīvlendā dibinātā “Krastin Automobile Company” pastāvēja tikai nepilnus četrus gadus, un tajā paspēja uzbūvēt mazāk nekā desmit auto. Toties katrs no tiem bija citāds un līdz ar to arī unikāls.

 

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+