Dabā
Laika ziņas

Latvijā nonāks mazkustīgs ciklons no Centrāleiropas. Tuvākajā diennaktī līs krietni spēcīgāk0

Foto: Pexels

Ziņa papildināta plkst.15:02.

Svētdienas pievakarē un pirmdien daudzviet Latvijā ilgstoši un stipri līs, lietus skars visu valsti, prognozē sinoptiķi.

Valstī kopumā stiprākās lietavas gaidāmas pirmdienas pēcpusdienā un vakarā. Ziemeļkurzemē jau naktī uz pirmdienu nokrišņu summa pārsniegs 20 milimetrus. Līdz trešdienai valsts lielākajā daļā būs nolijuši 30-70 milimetri nokrišņu, daudzviet sasniedzot mēneša normu.

Debesis klās bieza mākoņu sega. Daudzviet gaidāma arī dūmaka. Pūtīs lēns līdz mērens vējš no austrumu puses, dienas gaitā Irbes jūras šaurumā ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās pārsniegs 20 metrus sekundē.

Zemākā un augstākā gaisa temperatūra gaidāma pirmdienas pēcpusdienā – Rūjienas pusē gaiss atdzisīs līdz +4 grādiem un Daugavpilī iesils līdz +12 grādiem.

Rīgā pirmdien saglabāsies pelēks un dūmakains laiks, līs, palaikam – it īpaši pirmdienas pēcpusdienā un vakarā – gaidāms stiprs lietus. Lēnu dienvidu vēju nomainīs austrumu, ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra būs +8..+10 grādi.

Jau ziņots, ka tuvākajās dienās upēs kāps ūdens līmenis un vietām var applūst palienes. Pārmirkušie zemes ceļi kļūs grūti izbraucami. Sagaidāms, ka sliktākā situācija veidosies Vidzemē un Ziemeļkurzemē.

Tuvākajās dienās Latvijā būs ilgstoši un stipri nokrišņi, brīdina sinoptiķi.

Valstī nonāks ciklons no Centrāleiropas, tas būs mazkustīgs un sagādās spēcīgas lietavas, kas vietām Kurzemē un Vidzemē var pāriet slapjā sniegā. Prognozes par nokrišņu daudzumu un reģionālo sadalījumu ir atšķirīgas.

Ziemeļkurzemē jau svētdien iespējami 20 milimetri nokrišņu.

“Global Forecast System” izskaitļojis, ka visstiprāk līs pirmdien un otrdien un ka vietām Latgalē, bet ne Baltkrievijas pierobežā, kā arī Sēlijā un Vidzemē divu dienu nokrišņu summa pārsniegs 60 milimetrus, kas atbilst mēneša normai.

Tomēr liela daļa prognožu vēsta, ka stiprākie nokrišņi būs nedaudz tālāk uz ziemeļiem un skars Latvijas ziemeļu novadus un Igaunijas dienvidu daļu.

Upēs kāps ūdens līmenis, vietām var applūst palienes. Pārmirkušie zemes ceļi kļūs grūti izbraucami.

Sagaidāms, ka sliktākā situācija veidosies Ziemeļkurzemē un Vidzemē, kur gaidāms viens no lielākajiem nokrišņu daudzumiem un kur arī oktobrī daudz lija.

Saistītie raksti

Tā kā virs Latvijas atradīsies ciklona centrs, valsts ziemeļos iespējams brāzmains ziemeļaustrumu vējš un vēss gaiss, Latgalē un Sēlijā – dienvidrietumu vējš un +12 grādi.

Ciklonam aizejot, gaisa temperatūra, visticamāk, pazemināsies visā Latvijā. “Global Forecast System” prognozē, ka daļu Vidzemes pārklās noturīga sniega sega un ka 11.novembrī jau daudzviet valstī zemi klās sniegs.

LA.lv