Pasaulē

Latvijā nopirkts tanks rada nepatikšanas Maskavas uzņēmējam 16

Kādā kaujas rekonstrukcijas laikā izmantotais T-34. Sputnik/LETA

Krievijā piespriests trīs gadu nosacīts cietumsods Maskavas uzņēmējam par mēģinājumu nelikumīgi izvest uz Kazahstānu Otrā pasaules kara laika padomju tanku, kuru viņš bija nopircis Latvijā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmējs par 20 000 eiro nopircis Latvijā 1945.gadā ražoto tanku T-34. Viņš to deklarējis Krievijā kā vēsturiskās kolekcijas objektu, taču tūlīt pēc tam pārdevis tālāk pircējam Kazahstānā par 230 000 eiro. Tanks, kura pavaddokumentos bija teikts, ka tā ir valsts kultūras vērtība, 2015.gada augustā ar vilcienu vests uz Kazahstānu, taču nebija saņemta atļauja tanka izvešanai no Krievijas. Čeļabinskas apgabala Kartali robežpunktā tanku pamanījuši robežsargi, kas apskatījuši vilciena sastāvu – tas atradies uz vagona-platformas un pat nav bijis apklāts ar brezentu.

Pēc Kartali rajona laikraksta “Kartaļinskaja novj” rīcībā esošās neoficiālās informācijas, tanks kara beigās atradies Latvijā un domājams, pēc kara atradies uz postamenta kā piemineklis. Tanks ir labā tehniskajā stāvoklī, ar to iespējams braukt, apliecinājuši Kartali muitas darbinieki.

Kartali pilsētas tiesa atzinusi uzņēmēju par vainīgu kultūras vērtību kontrabandas mēģinājumā un piespriedusi viņam trīs gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar pusotra gada pārbaudes laiku, bet tanks konfiscēts un nodots Krievijas valstij.

LA.lv