×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Latvijā nosaka aizliegumu divām jaunām narkotiskajām vielām (1)

LETALETA

Slimību profilakses un kontroles centrs noteicis pagaidu aizliegumu divām jaunām narkotiskajām vielām, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētā informācija.

Tas nozīmē, ka abas vielas un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām jānodod Valsts policijai. Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai šīs vielas, likumsargi ir tiesīgi tās izņemt.

Aizliegums noteikts sintētiskajam kanabinoīdam “AB-PINACA” un “5F-AB-PINACA”. Tas noticis, pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām.

Vielu iedarbība var līdzināties kanabisa izraisītai iedarbībai un var radīt draudus veselībai. Vielas Latvijā nelegālajā apritē parādījušās nesen. Šogad janvārī Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde sešu augu maisījumu ekspertīzēs konstatējusi šīs vielas. Tās pērn identificētas arī citās Eiropas valstīs – Turcijā, Vācijā, Zviedrijā, Beļģijā, Rumānijā un Ungārijā.

Slimību profilakses un kontroles centrs, nolēmis uz laiku līdz 2015.gada 27.februārim aizliegt minēto vielu un to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pagaidu aizliegums?Paši salietojušies vai?Pagaidu manā uztverē nozīmē ka pēc kaut kādu darbību izpildes aizliegums tiks atcelts…

Draugiem Facebook Twitter Google+