×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijā notiks slavenā pianista Dmitrija Baškirova meistarklases (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamajā nedēļā, 22., 23. un 24. jūlijā no plkst. 10 līdz plkst. 15 J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē jau piekto reizi notiks pianista Dmitrija Baškirova meistarklases, LA.lv uzzināja Mūzikas akadēmijā.

Sajūsmināts par Latvijas jaunajiem mūziķiem, maestro Dmitrijs Baškirovs Rīgā atgriežas jau piekto reizi. Lai meistarklases būtu interesantas ne tikai profesoram, bet arī klausītājiem, meistarklašu aktīvos dalībniekus iepriekš atlasīja Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedra. Pie ekskluzīvās iespējas absolūti bez maksas konsultēties un rādīt savu klavierspēles prasmi pasaules mēroga profesoram šoreiz tikuši astoņi jaunie pianisti no Latvijas un no Krievijas.

Piedāvātās meistarklases ir atklātas un bez maksas pieejamas arī ikkatram interesentam. Tas iespējams, pateicoties Sanktpēterburgas kompānijas “Гармония Сфер” sniegtajam atbalstam, norāda .JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce

Dmitrijs Baškirovs ir Karalienes Sofijas augstākās mūzikas skolas (Escuela Superior de Música Reina Sofía – Madride, Spānija) profesors kopš 1991. gada. Daudzu patlaban pasaulslavenu pianistu – starp viņiem arī mūsu Vestards Šimkus – skolotājs. Baškirovs bieži vada starptautiskas meistarklases Parīzes Nacionālajā konservatorijā, Zalcburgas Mozarteum vasaras skolā, Sanktpēterburgas Mūzikas namā un Savonlinnā (Somija). Strauju ievērību guvušais Maskavas konservatorijas audzēknis kļuva par tās mācībspēku jau 1957. gadā, kopš 1977. gada ir Konservatorijas profesors. Dmitrijs Baškirovs ir arī Šanhajas konservatorijas (Ķīna) Goda profesors un Žana Sibēliusa Akadēmijas (Somija) Goda doktors, daudzu klavierspēles konkursu žūrijas loceklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baškīrijā klases nevajag?

Draugiem Facebook Twitter Google+