Ekonomika
Bizness

Latvijā notiks vēl nebijuša mēroga starptautiska enerģētikas konference0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference.

Pārmaiņas enerģētikā Baltijā un Ziemeļvalstīs

Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā. Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

“Esam pagodināti, ka vērienīgā ERRA konference atgriežas Baltijā un šoreiz – tieši Latvijā! Katru gadu tā veltīta kādam reģionam, kurā tā notiek. Attiecīgi šogad – Baltijai un Ziemeļvalstīm, diskutējot par ciešāku integrāciju elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū šajā reģionā. Kādus tuvākās nākotnes izaicinājumus redzam industrijām un regulatoriem? Kāda būs dabasgāzes loma tuvākajās dekādēs? Kur šobrīd atrodas Baltijas enerģētikas tirgi un kāda attīstība ir sagaidāma nākotnē? Šie un daudzi citi jautājumi tiks pārrunāti konferencē,” stāsta SPRK priekšsēdētājs un ERRA prezidija loceklis Rolands Irklis.

Elektroenerģijas un gāzes tirgus

Pirmdienas, 23.septembra, rīta pusē tiks runāts par Baltijas un Ziemeļvalstu elektroenerģijas un dabasgāzes tirgu. Pēc abām prezentāciju sadaļām notiks paneļdiskusijas, kurās galvenie runātāji būs no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Sadaļā par dabasgāzes tirgu prezentāciju sniegs arī R.Irklis.

Savukārt dienas otrajā pusē galvenā tēma – pārmaiņas enerģētikā un decentralizācija. Eksperti no Gruzijas, Lielbritānijas, Polijas, Itālijas un ASV runās par izaicinājumiem enerģētikas patērētāju kopienu regulēšanā, enerģētikas regulatoru lomu elektromobilitātes veicināšanā un kiberdrošību enerģētikas nozarē.

Bet dienas noslēguma paneļdiskusijā par enerģētikas sektora decentralizāciju runātāji pārstāvēs Austriju, Krieviju, Franciju, Itāliju un Kamerūnu.

Pārmaiņas un inovācijas

Otrdienas, 24.septembra, rīta pusē turpināsies tēma par pārmaiņām enerģētikā un decentralizāciju. Eksperti no Ziemeļmaķedonijas, Ungārijas, Nigērijas un Omānas stāstīs par izaicinājumiem papildu atjaunojamo dabas resursu integrēšanā energosistēmā, mini tīklu tarifu regulēšanas sistēmu Nigērijā un patērētāju iespēju palielināšanu, izmantojot inovatīvus biznesa modeļus Omānā. Savukārt paneļdiskusijā par enerģijas pārejas un elektrifikācijas ietekmi uz nākotnes energosistēmām iesaistīsies eksperti no ASV, Somijas, Latvijas un Turcijas.

Saistītie raksti

Noslēdzošā sesija būs veltīta dabasgāzes nozīmei enerģētikas pārmaiņu procesā. Eksperti no Vācijas, Briseles un Polijas sniegs ieskatu energosistēmas dekarbonizācijas izmaksu samazināšanā, sasaistot nozares, esošo un nākotnes attīstības dinamiku sašķidrinātās dabasgāzes nozarē un nākotnes dabasgāzes infrastruktūru. Pēc tās noslēguma paneļdiskusijā pieredzē dalīsies pārstāvji no Vācijas, Gruzijas, Ungārijas, ASV un Turcijas.

Plašāka informācija par konferenci, tās runātājiem un programmu, kā arī reģistrēšanos pieejama ERRA mājaslapā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Līdz gada beigām sola norēķinus ar kartēm visās pasta nodaļās
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Rīgā mazinās vides reklāmu spilgtumu
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Kariņš uzticas ministra Pūces spējām novest pašvaldību reformu līdz galam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
15 minūtes
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
3 stundas