×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijā notiks vērienīgākās militārās mācības pēdējo 25 gadu laikā

Foto - LETAFoto - LETA

Jūnijā paredzētās starptautiskās mācības “Saber Strike” būs vērienīgākās starptautiskās mācības kādas Latvijā notikušas pēdējo 25 gadu laikā, šodien Ādažu bāzē sagaidot Latvijas drošības stiprināšanai paredzēto Slovākijas bruņoto spēku mehanizēto kājnieku rotu atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

No 5.jūnija līdz 16.jūnijam plānotas ikgadējas bataljona līmeņa štābu un apakšvienību apvienotās Sauszemes un Gaisa spēku mācības “Saber Strike” operāciju plānošanai un vadīšanai, sadarbības pilnveidošanai starp apakšvienībām un ar starptautiskajiem partneriem.

Tās būs bataljona līmeņa štābu un apakšvienību mācības taktisko operāciju plānošanai un vadīšanai, sadarbības pilnveidošanai starp bataljonu apakšvienībām un ar starptautiskajiem partneriem, kā arī uguns atbalsta un pretgaisa aizsardzības virsnieku un vienību mācības. Mācībās piedalīsies NATO dalībvalstu militārās vienības no Kanādas, Lielbritānijas, Itālijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas, ASV un Latvijas.

Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu reģionālo stabilitāti un drošību, nostiprinātu partneru kapacitāti un veicinātu uzticību, uzlabojot sadarbību starp NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem.

Šobrīd precīzs mācību dalībnieku skaits un iesaistītās tehnikas daudzums vēl nav konkretizēts, taču zināms, ka minimālais slieksnis būs vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Mācības norisināsies laikā, kad Latvijā pilnā apmērā ieradīsies aptuveni 1000 karavīru lielais Kanādas vadītais starptautiskais bataljons. Tāpat mācībās piedalīsies 149 karavīru lielā Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota, kuras sastāvā ir arī kājnieku kaujas mašīnas “BVP-2”.

Bergmanis šodien žurnālistiem pēc Slovākijas rotas sagaidīšanas paziņoja, ka Višegradas valstu atbalsts nosūtot uz Baltijas valstīm savas vienības ir liels atbalsts, apliecina šo valstu solidaritāti un veicina atturēšanas funkciju. Latvijas bruņotajiem spēkiem līdz šim nav bijusi cieša sadarbība ar slovākiem, tāpēc slovāku iesaistīšanās mācībās būšot ļoti noderīga pieredze.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš žurnālistiem atgādināja, ka jūnijā Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais NATO starptautiskais bataljons, taču viņš aicināja nekoncentrēties uz kopējo Latvijā dienējošo ārvalstu karavīru skaitu. “Mums šeit vieni (karavīri) ieradīsies, citi atkal pametīs,” viņš uzsvēra.

Arī Kalniņš atzina, ka līdz ar slovāku atbraukšanu latviešiem un citu valstu karavīriem būšot lieliska iespēja kopīgi trenēties un noslīpēt taktiskos paņēmienus.

Jau ziņots, ka šogad Latvijā paredzētas vismaz četras plašas starptautiskas militārās mācības, tostarp, “Saber Strike”. Katrās no tām piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu karavīriem.

Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota Latvijā tiek izvietota, īstenojot NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Atrodoties Latvijā trīs mēnešu rotācijā, Slovākijas bruņoto spēku rota piedalīsies kopīgās mācībās ar Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1.mehanizēto kājnieku bataljonu, tai skaitā, starptautiskajās mācībās “Summer Shield XIV” un “Saber Strike 2017”.

Šovasar Latvijā pilnā apmērā ieradīsies arī Kanādas vadītais starptautiskais bataljons, lai stiprinātu Baltijas drošību. Tāpat Latvijā šobrīd jau kopš 2014.gada pastāvīgi rotācijas kārtībā uzturas ASV armijas vienības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+