×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. marts, 2018
Drukāt

Latvijā notiks vērienīgas militārās mācības (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā maijā un jūnijā norisināsies piecas plašas starptautiskas militārās mācības, kurās piedalīsies tūkstošiem ārvalstu militārpersonas.

No 3.maija līdz 17.maijam Latvijā plānots organizēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības “Sill/Heddgehog”.

Šīs būs Igaunijas vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Igaunijas, Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm un Igaunijā dislocētās Lielbritānijas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm un Latvijas.

Mācības tiek rīkotas, lai pārbaudītu un pilnveidotu aizsardzības spējas gan konvencionālajā, gan asimetriskajā karadarbībā, uzlabojot sadarbību starp NBS vienībām un Igaunijas bruņotajiem spēkiem. NBS plāno piedalīties mācībās, lai pilnveidotu sadarbību pārrobežu operācijās.

Plānots, ka mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

No 15.maija līdz 25.maijam Latvijas teritorijā plānots organizēt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības “Saber Knight 18”. Tās būs Dānijas divīzijas vadītas mācības brigādes līmeņa štāba personālam, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. NBS plāno piedalīties mācībās, lai pilnveidotu brigādes līmeņa štāba personāla spējas pilna spektra operāciju plānošanā un vadīšanā, kā arī pilnveidotu sadarbību ar starptautiskajiem partneriem. Plānots, ka militārajās mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

No 3.jūnija līdz 15.jūnijam Latvijas teritorijā organizēs sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18”, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no ASV, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm. Bataljona līmeņa štābu un apakšvienību mācības tiek organizētas taktisko operāciju plānošanai un vadīšanai, sadarbības pilnveidošanai starp bataljonu apakšvienībām un ar starptautiskajiem partneriem. Mācībās otro gadu pēc kārtas plānota militāri psiholoģisko operāciju vienības dalība. Arī šajās mācībās piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

No 8.jūnija līdz 16.jūnijam Latvijas teritorijā plānots organizēt apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības “Summer Shield XV”, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no ASV, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm.

Mācībās pilnveidos bataljona līmeņa štābu un apakšvienību kaujas atbalsta elementu plānošanu un vadīšanu dažādās taktiskajās operācijās. Militārās mācības tiek organizētas, lai trenētu plaša spektra kaujas atbalsta spējas, kā arī integrētu kaujas atbalsta spējas un kaujas nodrošinājumu bataljona un brigādes līmeņa aizsardzības operācijās. Arī šajās mācībās piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

No 10.jūnija līdz 20.jūnijam Latvijā plānots organizēt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības “Swift Response 18”. Tās būs ASV Gaisa desanta divīzijas vadītas gaisa spēku lauka taktiskās mācības bataljona līmeņa personālam, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no ASV, Polijas, Lielbritānijas, Vācijas un Latvijas. Mācības tiek rīkotas, lai trenētu sabiedroto spēku stratēģiskā gaisa desanta reaģēšanas spējas pēkšņa apdraudējuma gadījumā, kā arī pilnveidotu NBS spējas uzņemošas valsts atbalsta sniegšanā, uzlabojot sadarbību starp Latvijas un sabiedroto dalībvalstu bruņotajiem spēkiem.

Plānots, ka militārajās mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Saskaņā ar likumu lēmumu par NBS vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās Latvijas Republikas teritorijā, ja mācībās piedalās vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām, pieņem Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Prieks dzirdēt, ka Latvijas karavīriem notiek kopīgas mācības ar NATO kolēģiem. Tas viss veicina kā sagatavotību, tā arī parāda, ka valsts nopietni iestājas par savu aizsardzību. Izskatās, ka dažiem komentētājiem nepatīk viss, kas saistīts ar valsts aizsardzību. Tad, kad kaimiņpusē notiek n.tās reizes lielākas mācības, kuru scenārijos ir izteikti uzbrūkošs raksturs, tad klusē, bet, kad Latvijā notiek aizsardzība rakstura mācības – tad sāk kladzināt kā vistas. Ko padarīsi, trolim ir troļa daba.

  • slimi cilvēki vēlas nogalināt sev līdzīgos ! un vēl speciāli ”apmācās”to darīt !
   dabas stihijas tādus vienkārši noslauka no Zemes virsas … ( amerikā tas redzams visā krāšņumā )

   • Slimi cilvēki tur rokas klēpī salikuši, gaidot savu galu. Paldies Dievam un sabiedrotajiem NATO karavīriem par palīdzību! Lai Dievs stāv mums visiem klāt briesmu brīdī!

 2. Tu tāds no Mazpusāniem vienīgais bez smadzenēm?

 3. Nu, bet, protams, centieties shiis maaciibas riikot iespeejami tuvu Krievijas robezhai. Ticu, ka Krievija to noveertees. Muljkju zeme, kura nesaprot, kaapeec Krievija brunjojas. Gribeetos redzeet, kaa reagjeetu Latvijas saimnieks ASV, ja Krievija un Kjiina shaadas “starptautiskas” maaciibas riikotu Meksikaa pie ASV robezhas.

  • Kā tavs saimnieks reaģē visiem redzams. Lai Krievija, kas tikai aizstāvoties, nerīko nekādus uzbrukumus Veišnorijām, Vesbarijām ir Lubenijām, un tad arī otrai pusei nebūs jārīko nekādas aizsardzības mācības.

 4. vai tad nevar rimties,kara spēles savajadzējās.UKrainainā ,Sīrijā jau izraisīts karš ,tagad BAltiju grib iesaistīt.

  • Ukrainai pat NATO “nevajadzēja”, lai tās teritorijā uzpeldētu zaļie cilvēciņi, kas patvaļīgi sarīkotu “referendumu” par pievienošanos Krievijai.

  • Tieši tas, ka Ukraina nebija NATO, tas ļāva “draudzīgajam” kaimiņam izdarīt to, ko izdarīja. Brīnums, ka to neredzi un nesaproti. Tikai starptautisks signāls liek atturēties no tādiem “draudzīgiem” žestiem dažiem kremļa sienās

 5. … ‘Hedgehog’ ir starplauku krumzogos dzivojoss EZIS … !!!

  … Sis nosaukums ieviesas ar II Pasaules kara sabiedroto izcelta desanta Francija gandriz kritiskam grutibam tikt cauri stingri nosargatam ‘Britanijas pussalas’ apgabala lauksaimniecibas zemem un to sadalijumiem un atdalijumiem ar gandriz necaurejamiem krumu biezokniem !

  … ‘Silly’ attiecas uz ‘jocigi padumjiem’ trolliem, kuru lidzdomataji un lidzskrejeji vel iecer atkartot sadu mulkibu … jo bez pietiekosa paligspeka iebrukt Baltijas valstis izsauks pretestibu … un tad ies vala kars VISAS FRONTES ap KREMLI …. un iebrucejas VIENIBAS TIKS IZNICINATAS LOKALI , no Ziemeljuras lidz Melnai Jurai un talak uz austrumirm !!!

  … Latviesiem nav jatulko anglu vardi, jo tie runa vairak par dival valodam jau sodien … GRAFIST!

 6. baigi forsa malta gala

 7. Antimilitāriste Atbildēt

  Sillī Hedgehoga tulkojumu latvisko studijā , plīz !

 8. Bet tas Silly Hedzehogs tak jānodévé valsts valodā, latviski !

 9. Auksatā kara kritiskākajā brīdī ASV parādījās skolniece Samata Smit ,kas uzrakstīja vēstuli pie varas esošam PSRS ģenerālsekretāram ,čekistam pēc profesijas J .Andropovam izbeigt balansēt uz kara robežas.Andropovs izrādīja sapratni.Pateizējais Krievijas cars Putins ,arī bijušais čekists ļoti atšķiras no tomēr ar augstāku intelektu apveltīto J. Andropovu,jo cars ir džudists ,karatists un cīņu bez noteikumiem vērošanas un rīkošanas fans.

 10. Forši, krieviem bilses pilnas būs

 11. Vai tad Krievija ar saviem brīnumieročiem neplāno veikt arī savus manevrus? Laiks vilkt ārā savus militarizētos zvaigžņu robotus un izvērst tos Rietumu virzienā. Vispār jau 21. gs., kā tas redzams karos šodien musulmaņu zemēs, nekādas lielas armijas uz sauszemes nekaro, kari tiek izcīnīti pamatā pilsētās.
  Tāpēc jārēķinās ar lieliem civiliedzīvotāju upuriem un sagrautu infrastruktūru.

 12. Vai nevaretu pie viena ari noslaucit no zemes virsas kremli kopa ar visiem Launuma Imperijas teroristiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+