×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Latvijā notikusi “LEGO filmas” pirmizrāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

7. februārī Latvijas kinoteātros iznāk “LEGO filma” (“The LEGO Movie”) – 3D animācijas lente, kuras darbība risinās LEGO konstruktoru pasaulē. Jauno filmu veidojuši lentes “Mākoņains, gaidāms kotlešu lietus” autori, un tā radīta 3D datoranimācijas tehnikā, piešķirot tai klasiskās multiplikācijas vizuālo izskatu.

“LEGO filma” ir stāsts par Emetu, visparastāko minifigūriņu, kurš pārpratuma pēc tiek noturēts par īpašām spējām apveltītu glābēju. Viņam tiek uzticēta izšķirošā loma cīņā pret tirānu, kurš vēlas iznīcināt lego pasauli, salīmējot kopā tās detaļas. Šim uzdevumam Emets ir absolūti nesagatavots, taču viņš ar entuziasmu iesaistās pasaules glābšanā kopā ar visdažādākajiem varoņiem – Vitrūviju, Mežoni, Betmenu, Supermenu un daudziem citiem. Filmu producējusi studija “Warner Bros.” un “Village Roadshow Pictures” sadarbībā ar “Lego System A/S”.

Interesanti fakti par LEGO:

• Kompānija tika izveidota 1934. gadā Dānijā, bet firmas nosaukums radies no dāņu valodas, izmantojot vārdus “leg ogt” (spēlēties labi). Savukārt “lego” latīņu valodā nozīmē “salikt kopā”
• Mūsdienu ražošanas apjomi sasniedz apmēram 20 miljardus LEGO elementu (konstruktoru klucīšu) gadā, kas atbilst 2 miljoniem klucīšu stundā jeb 35 tūkstošiem minūtē
• Katru sekundi pasaulē tiek pārdoti septiņi LEGO konstruktoru komplekti
• Ir aprēķināts, ka sešus klaiskos LEGO klucīšus ir iespējams savienot 915 miljonos veidu
• Ja viena gada laikā pārdotās konstruktoru daļas savienotu nepārtrauktā ķēdē, zemeslodi pa ekvatoru ar to varētu apjozt piecas reizes
• Uz katru planētas iedzīvotāju ir saražoti apmēram 62 LEGO klucīši
• LEGO ir pasaulē vadošais “auto riepu ražotājs”, katru gadu izlaižot ap 306 miljoniem riepu (protams, tās ir rotaļlietām paredzētās riepas)
• Kad tika radītas pirmās LEGO figūriņas, tās bija pieejamas tikai ar laimīgu vai neitrālu sejas izteiksmi, turklāt tikai dzeltenā krāsā. Tomēr laika gaidā tām ir radītas neskaitāmas sejas izteiksmes un krāsas, kā arī ir pieejamas figūriņas filmu varoņu un populāru cilvēku veidolā, piemēram, Betmens, Zirnekļcilvēks, režisors Stīvens Spīlbergs un daudzi citi
• LEGO figūriņu skaits tiek lēsts 4 miljardos vienību, padarot šos mazos rotaļu cilvēciņus par vislielāko pasaules “iedzīvotāju” grupu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+