Latvijā
Politika

Latvijā novembrī notiks plašas starptautiskas militārās mācības1

Foto – LETA

Latvijā no 7.novembra līdz 16.novembrim Latvijā plānots organizēt plašas starptautiskas militārās mācības “Anakonda 18”.

“Anakonda 18” ir divīzijas līmeņa taktiskās lauka mācības, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no ASV, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Latvijā dislocētās, Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm un Latvijas.

Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu sadarbību starp NATO komandvadības elementiem un reģionālajiem spēkiem taktisko operāciju izpildē. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) plāno piedalīties mācībās, lai stiprinātu mehanizētās brigādes un starptautisko partneru sadarbības un komandvadības spējas.

Plānots, ka mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Tāpat no 20.augusta līdz 2. septembrim mācību “Namejs 18” ietvaros Latvijā plānots organizēt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības “Simple Strike 18”. Tās ir uguns atbalsta vienību lauka mācības, kas ietver tuvā gaisa atbalsta un netiešās uguns atbalsta izmantošanu taktisko lauka mācību laikā. Mācībās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Igaunijas, Lietuvas, ASV, Latvijā dislocētās, Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas dalībvalstīm un Latvijas.

Mācības tiek rīkotas, lai pārbaudītu un pilnveidotu kaujas atbalsta spējas. NBS plāno piedalīties mācībās, lai pilnveidotu tuvā gaisa un netiešās uguns atbalsta spējas un to integrāciju operācijās. Arī šajās mācībās piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Tāpat NBS no 1.septembra līdz 18.septembrim Gruzijas teritorijā piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās “Agile Spirit 18”.

Saskaņā ar likumu lēmumu par NBS vienību piedalīšanos plašās kopējās militārajās mācībās pieņem Ministru kabinets. Valdība šodien deva akceptu NBS dalībai mācībās.

LA.lv