×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijā novembrī paredzētās vērienīgās NATO mācības izmaksās 351 400 latus

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijai novembrī paredzētās vērienīgās NATO un tās partnervalstu mācības “Steadfast Jazz 2013” izmaksās 351 400 latus, savukārt vēl 40 000 latu piešķirti mācībām “Baltic Host”, kurās Latvija šogad ir vadošā valsts.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā pastāstīja, ka summā ietverti gan ar mācību plānošanu, gan mācību norisi Latvijā saistītie izdevumi. Mācību budžets ir vēl lielāks, jo daļu izdevumu sedz arī NATO struktūras un mācībās iesaistītās valstis.

Galvenās Latvijas mācību izmaksas saistītas ar mācību dalībnieku uzņemšanu Latvijā – izmitināšanu, infrastruktūras pielāgošanu mācību vajadzībām, tostarp atbilstošu komunikāciju un sakaru sistēmas izbūvi. Mācību vajadzībām veiktie uzlabojumi ir arī nopietns ieguldījums Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras attīstībā.

Mācību budžetā iekļautas arī izmaksas, kas saistītas ar Latvijas karavīru dalību “Steadfast Jazz 2013” lauka vingrinājumā Polijā, kurp dosies 33 NBS izlūkošanas rotas karavīri. Latvijas dalībnieki mācību laikā atradīsies arī citviet – trīs jūras spēku virsnieki uz Nīderlandes vadītā kuģa, pa vienam sadarbības virsniekam Francijas Ātrās reaģēšanas korpusā Polijā un Jūras komponenta pavēlniecībā Itālijā. Savukārt vēl četri dalībnieki atradīsies mācību vadības un kontroles elementā Stavangerā, Norvēģijā.

Jau ziņots, ka no 2.novembra līdz 9.novembrim Latvijā un Polijā norisināsies NATO un tās partnervalstu mācības “Steadfast Jazz 2013”, kurās paredzēts apmācīt un pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus. Mācībās piedalīsies ap 6000 dalībnieku no 20 valstīm. Abās mācībās piedalīsies vairāk nekā 180 Latvijas bruņoto spēku karavīru, kā arī Aizsardzības ministrijas un civilo institūciju pārstāvju. Savukārt ap 300 karavīru būs iesaistīti ar mācību uzņemšanu Latvijā saistīto jautājumu risināšanā.

Latvijā, Ādažu bāzē, kā arī citos štābos alianses dalībvalstīs norisināsies komandvadības mācības, savukārt Dravsko Pomorskes mācību poligonā Polijā notiks lauka vingrinājums. Mācībām noslēdzoties, Apvienoto spēku pavēlniecības štābs Brunsumā būs oficiāli sertificēts vadīt apvienotās NATO operācijas nākamajā gadā.

Mācības tiks apvienotas un notiks vienlaicīgi ar mācībām “Baltic Host”, kuru mērķis ir pilnveidot Baltijas valstu aizsardzības nozares un civilo institūciju sadarbību uzņemošās valsts atbalsta sniegšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+