×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Latvija oficiāli kļūst par Eiropas Kosmosa aģentūras sadarbības valsti (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30.janvārī Parīzē, Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) telpās, Latvijas Republikas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes Latvijas valdības vārdā un EKA ģenerāldirektors Žans Žaks Dordens parakstīja EKA Eiropas Sadarbības valsts plāna hartu (ESVP harta).

Parakstot ESVP hartu, Latvijas valdība ciešā sadarbībā ar EKA nākamo piecu gadu laikā īstenos Latvijai un EKA nozīmīgus un inovatīvus projektus saskaņā ar EKA programmatiskajām nostādnēm. Latvijas ieguldījums EKA šo projektu realizācijā būs aptuveni septiņi miljoni eiro, informē izglītības un zinātnes ministrijā.

EKA ģenerāldirektors Žans Žaks Dordens apsveica Latvijas valdību ar šo nozīmīgo soli, kas tiek veikts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē laikā. Parakstot ESVP hartu, tajā ir ietverti pirmie pieci ESVP projekti kosmosa zinātnē, zemes novērošanā un izglītībā, paturot prātā, ka daudzi citi vēl sekos. Daži no tiem ir ļoti daudzsološi, piemēram, Valsts Koksnes Ķīmijas institūta projekts var tikt integrēts nākotnes raķešu programmā, norādīja EKA ģenerāldirektors.

EKA ģenerāldirektors atkārtoti piedāvāja Latvijas studentiem izmantot stažēšanās iespējas EKA pētniecības centros. Līdz šim to ir izmantojuši divi jaunie doktoranti. Šī noteikti ir nozīmīga diena EKA, jo Latvija pievienojas EKA Eiropas Sadarbības valstu klubam, uzsvēra Žans Žaks Dordens.

Latvijas vēstniece Francijā, valdības vārdā parakstot šo hartu, apsveica visu Latvijas kosmosa nozari un uzsvēra ar to saistītajiem uzņēmumiem, zinātniskajiem institūtiem un universitātēm doto iespēju un izaicinājumu pierādīt, ka Latvijas valdības ieguldītais finansējums valsts tautsaimniecības un zinātnes attīstībai tiks izlietots visefektīvākajā veidā. Vēstniece norādīja, ka Latvija ir spērusi soli tuvāk EKA dalībvalsts statusam, tādēļ pieci gadi, kuros Latvija būs EKA sadarbības valsts statusā ir jāizmanto kā platforma, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk sagatavotos EKA dalībvalsts statusam un pietuvotos līdzvērtīgai konkurencei ar pārējām EKA dalībvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mazie Vasjuki ieplūdīs Lielo Vasjuku saimē. Tas skan diži, tas skan lepni!

 2. Pareizi.Latvijā ceļi neizbraucami,zem katras kritikas,bet sapņo par kosmosu.Vienkārši trūkst vārdu.

 3. tas Dordans gan pēc dauna izskatās…

 4. Ar kosmisku PVN par maizi un pienu!

 5. Ieguldījums septiņi miljoni Atbildēt

  Cik liels ieguvums?

 6. Latvija EKA telpās Parīzē par savai tautai nozagtajiem miljoniem varēs mazgāt grīdu, idiņi!
  Latvijā jau ir 100 kosmonauti Jēkaba ielā un maiņas ekipāža Brīvības ielā.

 7. “Super!”

Draugiem Facebook Twitter Google+