Latvija olimpisko turnīru sāk ar dramatiskāko zaudējumu vēsturē 6

Latvijas hokeja izlases Soču olimpisko spēļu pirmajā C apakšgrupas mačā ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) atzina Šveices spēlētāju pārākumu, vienīgos vārtus ielaižot vien septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Uzvaras vārtus cīņas pēdējā minūtē guva Šveices izlases uzbrucējs Simons Mozers.

Jau cīņas pirmajā minūtē Lauris Dārziņš izveidoja pirmo bīstamo momentu pie Šveices izlases vārtiem, kad no laukuma iekšmalas izrāvās vienatnē pret Šveices vārtsargu Jonasu Hilleru, tomēr viens no šveiciešu aizsargiem pēdējā brīdī patraucēja uzbrucējam izveidot metienu. Turpmākajās minūtēs abas vienības aizvadīja atklātu hokeju, radot vairākas pusmomentu iespējas pie abus vārtsargu sargātajiem vārtiem.

Cīņas devītajā minūtē Latvijas izlases uzbrucējs Miks Indrašis tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. Jau pusminūti vēlāk Edgars Masaļskis akrobātiskā veidā glabā Latviju no pirmo vārtu zaudējuma, taču atlikušajās sekundēs skaitlisko vairākumu Šveice izmantot nespēja. Tomēr pēc neilga brīža Latvijas jau otro reizi mačā izpelnījās divu minūšu noraidījumu, kad par pretinieku turēšanu sodīts tika aizsargs Arvīds Reķis. Arī šajā vairākuma izspēlē Šveice izveidoja vairākus bīstamus momentus, taču lieliski vārtos turpināja darboties Masaļskis, palīdzot Latvijas hokejistiem izturēt otro vairākumu.

Mača 16.minūtē šveicietis Deniss Holenšteins izrāvās viens pret Masaļski, taču viņa metiens lidoja garām vārtiem, savukārt divas minūtes vēlāk Herberta Vasiļjeva metiens trāpīja pa Šveices vārtu konstrukciju.

Otrā trešdaļa līdzīgi kā pirmā iesākās ar uzbrūkošu hokeju abu vienību izpildījumā. 23.minūtē tika pārkāpti noteikumi pret Zemgu Girgensonu, kas ļāva Latvijai aizvadīt pirmo vairākumu mačā. Latvijas hokejisti izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Hillera sargātajiem vārtiem, tomēr neviens no tiem mērķi nesasniedza. Pāris sekundes pēc vairākuma izciešanas Šveice izveidoja kārtējo bīstamo momentu spēlē pie Masaļska vārtiem, taču vārtsargs skaistā lēcienā pretinieku mesto ripu atvairīja.

Pēcāk Latvija tika pie vēl vienas vairākuma izspēles, tomēr šveicieši abas divas minūtes pārliecinoši darbojās savā aizsardzības zonā. Turpinājumā trīs bīstamus metienus pa Šveices vārtiem izdarīja Dārziņs, Kaspars Daugaviņš un Indrašis, taču visās epizodēs vārtsargs ar metieniem tika galā. Spēles 33.minūtē izlases kapteinis Sandis Ozoliņš cīņas karstumā izpildīja neatļautu grūdienu mugurā pretinieku aizsargam Markam Štraitam par ko tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Arī trešo mazākumu cīņā Latvija izturēja.

Trešā trešdaļa sākumā Latvija izcīnīja iespēju cīnīties vairākumā, taču pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo joprojām vēstīja neizšķirtu. Turpmākajās minūtēs cīņa tika aizvadīta salīdzinoši mierīgi, tomēr 48.minūtē Dārziņš pārkāpa noteikumus, ļaujot Šveicei aizvadīt kārtējo vairākumu spēlē. 52.minūtē Girgensons izkārtoja lielisku iespēju Ronaldam Ķēniņam, lai atklātu spēles rezultātu, tomēr Šveicē spēlējošā uzbrucēja mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu, izniekojot labāko Latvijas hokejistu vārtu gūšanas iespēju mačā. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Mārtiņš Karsums tika sodīts ar noraidījumu, tomēr Šveices hokejisti nespēja pārspēt Masaļski arī piektajā skaitliskajā vairākumā. Septiņas sekundes līdz spēles beigām apjukumu Latvijas izlases aizsardzības zonā izmantoja Mozers, kurš guva mača pirmos vārtus. Atlikušajās sekundēs Latvijas hokejisti rezultātu nespēja izlīdzināt, piedzīvojot minimālu neveiksmi Olimpiādes pirmajā spēlē.