AFP/Scnpix

Latvija paņem punktu pret amerikāņu zvaigznēm 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Dānijā pasaules čempionāta mačā ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1) pagarinājumā zaudēja ASV valstsvienībai, izcīnot svarīgu punktu cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

Latvijas valstsvienībā ar gūtiem vārtiem izcēlās Uvis Balinskis un Andris Džeriņš.

Tikmēr pretiniekiem precīzi meta Kriss Kreiders, Kolins Vaits un Kems Etkinsons, kurš guva uzvaras vārtus papildlaikā.

Ar zibenīgu uzbrukumu maču iesāka amerikāņi, bet jau pirmajā minūtē Miķelis Rēdlihs pretuzbrukumā nopelnīja divu minūšu vairākumu. Vairākumā latviešiem izdevās ātri nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču bīstami metieni nesekoja, turklāt uzreiz pēc tam Rihards Bukarts atstāja Latviju mazākumā. Perioda astotajā minūtē teicama izdevība amerikāņu vārtu priekšā bija Mikam Indrašim, epizodei noslēdzoties ar Ralfa Freiberga izprovocētu vairākumu. Arī otro reizi spēlējot piecatā pret četriem, latvieši nerealizēja vairākumu, piedevām paši pēc tam nopelnīja pat divus skaitliskā sastāva pārkāpumus.

Līdz ar to Latvijas izlasei vairāk nekā minūte bija jāspēlē trijatā pret pieciem amerikāņiem, bet, laukumā dodoties ceturtajam spēlētājam, mača rezultātu atklāja Kreiders, kurš bija pirmais pie Elvja Merzļikina nenofiksētās ripas. Nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām Balinskis ar tālu metienu izlīdzināja rezultātu – latviešu aizsarga mestā pēc vairākiem rikošetiem atrada ceļu Kīta Kinkeida sargātajos vārtos. Drīz pēc gūtajiem vārtiem otrā laukuma galā Merzļikins neitralizēja pretinieku izgājienu viens pret viens ar vārtsargu. Trešdaļas beigās pēc haosa amerikāņu aizsardzības zonā viens pret Kreideru nonāca Rodrigo Ābols, taču viņa metienu patraucēja pretinieku hokejists.

Otrā perioda otrajā minūtē līdz pretinieku vārtiem aizlauzās Teodors Bļugers, kuram gan nedaudz pietrūka, lai panāktu 2:1, bet minūti vēlāk Latvija nopelnīja jau savu trešo vairākumu mačā, kuru izdevās realizēt. Vispirms no iemetienu apļa ar spēcīgu raidījumu izcēlās Indrašis, Kinkeidam atvairot viņu metienu, bet atlēkusī ripa nonāca Džeriņa rīcībā, latviešu centra uzbrucējam gūstot vārtus. Kad līdz perioda vidum bija palikušas trīs minūtes, Kinkeids par Ābola klupināšanu atnesa amerikāņiem mazākumu, taču latviešiem viena vīra pārspēku izmantot neizdevās.

Perioda vidū Merzļikns glāba Latviju no vārtu zaudējuma, bet pēc tam komandas apmainījās savstarpējiem asumiem. Turpinājumā Latvijas hokejisti nonāca mazākumā, bet pēc tam pārņēma iniciatīvu, kuru izdevās noturēt pāris minūtes. Pēc tam kontroli pār spēli atguva amerikāņi, atkal Latviju glābjot Merzļikinam. Tiesa, divarpus minūtes pirms trešdaļas beigām viņam tomēr nācās kapitulēt, pēc Vaita metiena ripu ielaižot starp kājsargiem. Arī šī perioda pēdējās sekundēs Ābolam bija iespēja gūt vārtus, taču pēc izgājiena divatā pret vienu pretinieku aizsargu pretinieks patraucēja metienu.

Trešā perioda trešajā minūtē pēc Freiberga metiena ripa noklaudzināja pretinieku vārtu pārliktni. Pāris minūtes vēlāk pēc latviešu kļūdas aizsardzībā Džonijam Gudro bija lieliska iespēja izvirzīt amerikāņus vadībā, taču arī šoreiz Merzļikns bija uzdevumu augstumos. Tāpat Gudro par redzamāko hokejistu laukumā kļuva nedaudz vēlāk, kad abi ar Džeriņu saņēma abpusējo noraidījumu, pēc kura amerikānis izcēlās ar reidu pāri visam laukumam, to ar precīzu metienu nenoslēdzot.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām latviešiem pie pretinieku vārtiem izdevās savērpt pamatīgu virpuli un tikai veiksme ASV hokejistus glāba no vārtu zaudējuma. Minūti vēlāk par pretinieku vārtsarga bloķēšanu noraidījumu saņēma Rēdlihs, tādējādi Latvijas hokejistiem bija jāspēlē mazākumā. Spēlējot četratā pret pieciem, Latvijas hokejisti, galvenokārt pateicoties Merzļikina, nosargāja savus vārtus neskartus. Pamatlaika pēdējās minūtēs neviena no komandām negribēja samierināties ar to, ka būs jāspēlē papildlaiks, tomēr spēle pēc 60 minūtēm noslēdzās neizšķirti.

Jau pagarinājuma pirmajās sekundēs Oskars Cibuļskis atstāja Latviju mazākumā. Vairākumā amerikāņi piespieda latviešus pie vārtiem, Merzļikinu pārspējot Etkinsonam.