Latvija paņem vēl vienu punktu pret Čehiju 3

Latvijas hokeja valstsvienība otrajā pasaules čempionāta spēlē ar 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1) sestdien piekāpās spēcīgajai Čehijai, tādējādi arī otrajā mačā tiekot pie viena punkta.
Latvijas izlases labā vārtus šī mača pamatlaikā guva Roberts Bukarts, Zemgus Girgensons un Miķelis Rēdlihs. Tikmēr Čehijas labā divus vārtus iemeta Tomāšs Plekanecs, bet vienreiz atzīmējās Mihals Ržepīks, kurš pamatlaika pēdējā minūtē glāba valstsvienību no zaudējuma.
Tikmēr uzvaras “bullīti” čehiem realizēja Lukāšs Kašpars.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas izlases rindās par labāko šajā mačā tika nosaukts pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, kamēr čehiem šo godu izpelnījās Plekanecs.

Lai gan šī cīņa iesākās ar samērā līdzvērtīgu cīņu, Čehija jau ceturtajā minūtē atklāja rezultātu, kad pēc teicamas saspēles tikpat kā vienatnē pret pieredzējušo Latvijas izlases vārtsargu Edgaru Masaļski izgāja Plekanecs, kurš ar metienu no pāris metriem guva vārtus. Divas minūtes vēlāk noraidījumu saņēma Māris Bičevskis, un čehiem nebija ilgs laiks, lai gūtu arī otros vārtus, jo jau pēc 43 vairākumā pavadītām sekundēm Plekanecs vēlreiz pārspēja Masaļski.

Pēc otro vārtu guvuma Čehijas valstsvienība vairs neradīja tik lielu spiedienu uz Latvijas vārtiem, turklāt tā saņēma arī noraidījumu, jo divu minūšu sodu izpelnījās pirmo divu vārtu autors Plekanecs. Vairākums Latvijas izpildījumā bija blāvs, bet pēc neilga brīža tā vēlreiz varēja mēģināt izmantot viena hokejista pārsvaru, jo noraidījumu saņēma Mihals Ržepīks. Tomēr arī otro vairākumu Latvija neizmantoja, bet pirmā perioda izskaņā laba iespēja atklāt rezultātu bija Rodrigo Ābolam, kurš pēc sekmīgas cīņas pie apmales izdarīja nesekmīgu metienu uz pretinieku vārtiem.

Sākoties pēdējām divām trešdaļas minūtēm, Čehija atkal kontrolēja spēles gaitu, un radīja pāris bīstamas situācijas pie Latvijas vārtiem, tomēr šī komanda vēlreiz pamanījās pārkāpt noteikumus. Latvija radīja pāris labas izdevības gūt vārtus, kas gan palika neizmantotas, bet otro periodu valstsvienība varēja iesākt ar 55 sekunžu ilgu vairākumu.
Tiesa, vairākums tā arī palika neizmantots, bet otrajā trešdaļā starp abām komandām aizritēja ļoti aktīva spēle. Tā kā Latvijai bija vairākums, tā otrās trešdaļas sākumā vairāk kontrolēja ripu un radīja pāris vārtu gūšanas iespējas. Tās gan palika neizmantotas, bet pēc tam iniciatīvu atkal pārņēma Čehija, turklāt vienā no epizodēm Latviju no droša vārtu zaudējuma glāba Masaļskis, kurš ar labo kāju atvairīja Martina Zatjoviča metienu. Pieredzējušais latvietis turpināja ļoti veiksmīgi spēlēt Latvijas vārtos un glāba komandu vēl pāris reizes, arī pēc Riharda Jarūšeka izgājiena vienatnē uz vārtiem. Tieši pateicoties Masaļska teicamajai darbībai, Čehija neizmantoja vairākumu otrā perioda pirmajā daļā.

Otrās trešdaļas otrajā pusē Latvijai bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, jo vispirms pa vārtu konstrukciju trāpīja Kaspars Daugaviņš, bet pēc tam tomēr izdevās gūt arī pirmo vārtus, kad pēc teicamas Andra Džeriņa atspēles izcēlās Bukarts. Zīmīgi, ka viņš tieši Čehijā aizvadīja lielisku sezonu. Tomēr noslēdzošās minūtes Latvijai nebija sekmīgas, jo par netīru spēka paņēmienu pret bijušo Rīgas “Dinamo” leģionāru Tomāšu Kundrāteku 5+20 noraidījumu saņēma Ronalds Ķēniņš. Līdz ar to Latvijas izlasei piecas minūtes jāspēlē mazākumā, bet pirmās četras minūtes čehi nespēja izmantot viena hokejista pārsvaru.

Ilgo mazākumu Latvija tomēr izturēja, taču pēc tam sekoja vēl viens noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Čehija vairākumu centās izmantot, taču Masaļskis ikreiz bija vietā, atstājot savus vārtus neieņemtus. Ilgu laiku Latvijai trešajā trešdaļā nebija neviena metiena uz pretinieku vārtiem, bet 48.minūtē noraidījumu saņēma Lukāšs Kašpars. Vairākumu Latvija izmantoja jau pēc 27 sekundēm, kad veiksmīgi pie vārtsarga atsistās ripas pirmais bija Girgensons, kurš panāca izlīdzinājumu 2:2. Pamatlaika pēdējās desmit minūtes aizritēja līdzvērtīgā cīņā, turklāt bīstamu metienu vienā no Latvijas uzbrukumiem izdarīja debitants Edgars Siksna, taču to atvairīja vārtsargs Pavels Francouzs.

Beidzamajās minūtēs spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, bet divas minūtes un 19 sekundes pirms pamatlaika beigām Rēdlihs no vārtu priekšas pēc labas Džeriņa piespēles vadībā jau izvirzīja Latviju. Pēc tam Čehija izmisīgi centās atspēlēties un tas tai arī izdevās, jo pēdējā minūtē ar metienu no zilās līnijas Masaļski pārspēja Ržepīks. Pamatlaika noslēgumā rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to cīņa turpinājās pagarinājumā.

Papildlaika sākumā Čehija bīstami uzbruka, turklāt pēc vienas no epizodes ripa sāpīgi trāpīja Masaļskim, un viņam bija nepieciešama medicīniskā personāla palīdzība. Pieredzējušais vārtsargs tomēr varēja šo maču turpināt. Pagarinājuma turpinājumā neviena no komandām vārtus neguva, turklāt Latvija izskatījās nedaudz pagurusi. Tā kā papildus piecās minūtēs neviena no izlasēm neizcēlās, šī dueļa uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.

Pēcspēles metienu sērija sākās ar precīzu Kašpara metienu, bet pēc tam Rodrigo Ābols nebija sekmīgs. Kā nākamais čehiem “bullīti” izpildīja Jans Kovāržs, taču Masaļskis šajā duelī bija pārāks, tomēr pēc tam savu iespēju neizmantoja Daugaviņš, kuram ripa noslīdēja no ripas lāpstiņas. Izšķirošajā – trešajā – metienu sērijā Roberts Kousals nebija precīzs, un savu iespēju neizmantoja Bukarts.