Ekonomika
Tehnoloģijas

Latvijā par “Amazon Prime Video” pakalpojumiem maksā 12 reizes vairāk nekā Lielbritānijā 0

Publicitātes foto

Tehnoloģiju salīdzināšanas portāls “Comparitech” līdz ar 2016.gadā dibinātās video straumēšanas vietnes “Amazon Prime Video” arvien pieaugošo popularitāti, salīdzinājis pakalpojuma abonēšanas mēneša maksu 28 dažādās valstīs, kā arī katrā valstī pieejamo filmu un seriālu skaitu. Tādējādi portāls ieguvis cenu, kādu patērētāji maksā par vienu pārraidi.

Izrādās, ka pakalpojums Latvijā ir ļoti dārgs – mēs maksājam par 75% vairāk nekā vidēji “Amazon Prime Video” abonenti citās pētījumā ietvertajās valstīs, par 175% vairāk nekā patērētāji ASV un par 171% vairāk nekā iedzīvotāji Lielbritānijā. Vidēji izpētītajās valstīs par vienu pārraidi maksā 0,00356 centus, bet Latvijā – 0,00689 centus, ierindojot mūs 2.vietā. Par mums dārgāk maksā tikai Singapūrā.

Tieši Singapūrā var noskatīties vismazāk pārraižu – tikai 713, bet vislielākā izvēle ir ASV – 18 246. Tātad kaut arī Singapūrā pakalpojums maksā par 66% mazāk nekā ASV, par vienu pārraidi Singapūrā tāpat jāmaksā vairāk nekā Savienotajās Valstīs un jebkurā citā pētījumā ietvertajā valstī, kurā pieejams “Amazon Prime Video”.

Tāpat, piemēram, patērētāji Austrālijā un Kanādā maksā par 34% vairāk par vienu pārraidi nekā amerikāņi. Tomēr visizdevīgāk pakalpojumu ir abonēt, dzīvojot Lielbritānijā. Izrādās, ka tā ir viena no nedaudzajām valstīm pasaulē, kurā atsevišķi iespējams abonēt “Amazon Prime” un “Amazon Prime Video”, tā padarot otro par 29% lētāku. Lielākajā daļā citu valstu jāmaksā dārgāk, par to iegūstot “Prime Video” jau ar visām “Prime” priekšrocībām, piemēram, bezmaksas piegādi. Ņemot vērā Lielbritānijas gana plašo saturu (11 066 vienumi), britu salās “Prime Video”, rēķinot summu uz vienu pārraidi, ir abonējams vislētāk.

Vairāk informācijas par pētījumu: https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/amazon-prime-video-cost/?

Saistītie raksti
LA.lv