×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

Latvija pāriet uz vasaras laiku

pulkstenis2

Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā un daudzviet citur pasaulē notika pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji bija jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Latvijā pāreja uz vasaras laiku notika 25.martā plkst.3 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 28.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir EM.

Tā kā Krievijā un Baltkrievijā atšķirībā no Latvijas svētdienas naktī nepārgrieza pulksteņa rādītājus par vienu stundu uz priekšu, tad no svētdienas mainījās Latvijas laika starpība ar Krieviju – laiks Maskavā ir vienu stundu priekšā Latvijas laikam, bet Baltkrievijā pulksteņa laiks ir vienāds ar Latvijas laiku.

Kopš oktobra beigām, kad Latvija pārgāja uz ziemas laiku, Maskavas laiks bija divas stundas priekšā Latvijas laikam, bet Minskas laiks – vienu stundu priekšā Rīgas laikam.

Latvijas kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija pagājušajā gadā nolēma nepāriet uz ziemas laiku un atteikties no pulksteņa laika mainīšanas par vienu stundu divreiz gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+