×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Latvijā pārkrauj vairāk nekā pusi no Baltijas valstu ostu kravām

Foto - LETAFoto - LETA

Kopumā Baltijas valstu ostās šā gada deviņos mēnešos pārkrauti 111,43 miljoni tonnu kravu. No tām trīs lielajās Latvijas ostās – Rīgā, Ventspilī un Liepājā – kopumā apkalpoti 57,04 miljoni tonnu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Rīgas brīvostas pārvalde.

Būtisks kravu apgrozījuma pieaugums šogad deviņos mēnešos ir visām Latvijas ostām – Rīgā apkalpoti 27,39 miljoni tonnu, Ventspilī pārkrauti 24,33 miljonu tonnu, bet Liepājā kravu daudzums pieaudzis par trešdaļu, sasniedzot 5,31 miljonu tonnu.

Iepriekšējo gadu līderes Tallina un Klaipēda šā gada deviņos mēnešos attiecībā pret 2011.gada atbilstošo laika periodu piedzīvojušas kritumu – Tallinā apgrozījums samazinājies par 18,3%, bet Klaipēdā – par 5,5%.

Tādējādi Rīgas osta apsteidz savu tuvāko sekotāju Klaipēdu par 1,5 miljoniem tonnu, bet Tallinu par 4,9 miljoniem tonnu, norāda Rīgas brīvostas pārvalde.

“Jau gada pirmajā pusē Rīgas osta uzrādīja ļoti labus rezultātus, kas mums ļāva kļūt par Baltijas vadošo ostu absolūtā apgrozījuma aspektā. Rīgas ostas pārvaldes stratēģija, attīstot Rīgu par multifunkcionālu ostu, kas dod iespēju izvairīties no riskiem, kas saistīti ar kravu sortimenta pieprasījuma izmaiņām pasaules tirgos, ir pareiza. Esošā situācija un kravu apjoma dinamika dod pamatu cerībai, ka Rīgas osta šogad nostiprinās savas līderes pozīcijas un saglabās tās arī turpmāk,” norāda Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Viņš piebilst, ka ir šķēršļi, kas jāpārvar tuvākajā laikā, jo esošā piestātņu un termināļu kapacitāte dažviet jau ir izsmelta. Rīgas ostā steidzami jābūvē jaunas piestātnes Krievu salā, jāatrisina Kundziņsalas apguves jautājumi un jāveic papildus infrastruktūras uzlabojumi, norāda Ameriks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+