Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Latvija pārkreditē 650 miljonu eiro aizņēmumu par vēsturiski zemāko procentu likmi (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvija piektdien starptautiskajos finanšu tirgos emitējusi jaunas 10 gadu obligācijas 650 miljonu eiro vērtībā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrija.

Izmantojot labvēlīgo situāciju tirgos, ārējā aizņēmuma obligācijas tikušas izlaistas ar viszemāko procentu likmi Latvijas vēsturē – fiksētā procentu (kupona) likme bijusi 0,375% gadā (ienesīgums 0,456%). Pieprasījums pēc Latvijas obligācijām 2,6 reizes pārsniedzis piedāvājumu.

Darījumā piedalījās vairāk nekā 90 investori no dažādām valstīm, galvenokārt Eiropas – Vācijas, Lielbritānijas, Skandināvijas un citām valstīm. Emisijas vadošās bankas bija “JP Morgan”, “Goldman Sachs” un “Barclays”.

Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš skaidroja, ka lēmums par emisiju pieņemts laikā, kad likmes aizņēmumiem eiro valūtā atrodas vēsturiski zemākajā līmenī, “ļaujot nofiksēt ļoti zemas izmaksas par ilgtermiņa aizņēmumu”. “Savukārt augsto pieprasījumu pēc vērtspapīriem uzturēja investoru uzticība Latvijai kā drošam aizņēmējam,” izteicies Āboliņš.

Iepriekšējā Latvijas obligāciju emisija starptautiskajos finanšu tirgos notika 2016.gada maijā, kad tika emitētas 20 gadu obligācijas miljonu eiro apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 1,375% gadā (ienesīgumu 1,514%).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ———- emitējusi jaunas 10 gadu obligācijas 650 miljonu eiro vērtībā———————
    ———
    Tad, kur šeit ir pārkreditācija? Tas ir jauns aizņēmums 0,65 miljardu eiro apmērā. Grimstam joprojām!!!!

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+