×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Latvijā pārliecinošs atbalsts Putina “Vienotajai Krievijai” (2)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Krievijas Valsts domes vēlēšanās Latvijā piedalījās 13 832 cilvēki, uzzināja Krievijas vēstniecībā. Vairums Krievijas pilsoņu Latvijā savas balsis atdeva par partiju “Vienotā Krievija” – par to nobalsoja 10 425 balsstiesīgie jeb aptuveni 75% no vēlēšanu dalībniekiem Latvijā.

Balsstiesīgie devās vēlēt gan uz Krievijas vēstniecību un ģenerālajiem konsulātiem Daugavpilī un Liepājā, gan arī izmantoja iespēju nobalsot pirms vēlēšanu dienas.

Otrais populārākais saraksts, par kuru atdotas 1138 balsis, bija “Krievijas komunistiskā partija”, savukārt trešajā vietā Latvijā ierindojās Liberāldemokrātiskā partija, par kuru Latvijā saņemtas 567 balsis.

Par pārējām partijām saņemts mazāks balsu skaits. Vismazākais atbalsts Latvijā pausts organizācijai “Pilsoniskais spēks” – par to nobalsoja trīs cilvēki.

Jau ziņots, ka Krievijā svētdien notikušajās parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi valdošā partija “Vienotā Krievija”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotie provizoriskie rezultāti.

Saskaņā ar šiem rezultātiem, kas iegūti, saskaitot vairāk nekā 80% nodoto biļetenu, “Vienotā Krievija” pēc partiju sarakstiem saņēmusi 54,28% balsu.

Otrajā vietā ir Komunistiskā partija ar 13,61% balsu, apdzenot ultranacionālistisko Liberāldemokrātisko partiju, kurai ir 13,37% balsu. Kreisi centriskā partija “Taisnīgā Krievija” ir ceturtajā vietā ar 6,17% balsu. Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru iekļūšanai Valsts domē pēc partiju sarakstiem.

Atbilstoši balsojuma rezultātiem vienmandāta apgabalos parlamentā iekļuvušas vēl divas partijas – “Dzimtene” un “Pilsoniskā platforma”. Katra no tām ir uzvarējusi vienā vienmandāta apgabalā.

Kopumā parlamentā ir iekļuvušas sešas partijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šie balsošanas rezultāti pārliecinoši pierāda, ka Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi ir balsojuši pateicoties Putina partijas izvērstās propagandas ietekmē, nevis vadoties no veselā saprāta un realitātes šajā valstī. Ja pašā Krievijā par Putina partiju nobalsoja tikai 54%, tad Latvijā – 75% vēlētāju! Tas ir tīrs politisks atbalsts šai partijai no Latvijas krieviem, nevis balsojums par realitāti un šīs partijas īsto darbību pašā Krievijā. Otrkārt, Putina partijas reitings ir mākslīgi uzpūsts. Jo uz vēlēšanām aizgāja tikai 48% vēlētāju un no tiem tikai puse balsoja par šo partiju. Netieši var secināt, ka Putina partijas politiku pašā Krievijā atbalsta tikai kādi 25% balsstiesīgo.

  2. Kas tas ir?
    Manu viedokli neviens nav prasījis!

Draugiem Facebook Twitter Google+