×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvija pārstāvēta Anesī animācijas festivāla konkursa skatē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 15. jūnijā, Francijas pilsētā Anesī sākas gada nozīmīgākais animācijas pasaules notikums – starptautiskais animācijas filmu festivāls, un šogad Latvijai tajā ir būtiska vieta, jo Edmunda Jansona īsfilma “Roņu sala” iekļauta festivāla konkursa skatē, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kinocentra (NKC) speciāliste Kristīne Matīsa.

Anesī starptautiskā animācijas filmu festivāla konkursa skati šogad veido 52 īsfilmas, kas atlasītas no 2600 pieteiktajiem darbiem. Edmunda Jansona īsfilma “Roņu sala”, kas tapusi studijā “Atom Art”, ir melnbalta zīmētā animācija par kāda fotogrāfa un viņa kameras ekstrēmajiem piedzīvojumiem roņu mednieku apdzīvotā sniega klajumā.

Anesī starptautisko festivālu ik gadus apmeklē vairāk nekā 7000 kinoindustrijas profesionāļu no visas pasaules, jo nozīmīga pasākuma sastāvdaļa ir MIFA – filmu tirgus, kas sākas 17. jūnijā un šogad svin savas pastāvēšanas 30. gadadienu. Šogad filmu tirgū pārstāvētas 73 pasaules valstis; Latvijas stends tapis, pateicoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstam, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Latvijas stenda dizainu veidojis mākslinieks un animācijas filmu režisors Egils Mednis, noformējumam izmantojot motīvus no Edmunda Jansona filmas “Roņu sala”, taču stendā pārstāvēta visa Latvijas animācija – NKC sagatavojis informāciju par astoņām filmu studijām. Uz Franciju dodas arī vairāki animācijas režisori un producenti no Latvijas, savs stends Anesī filmu tirgū jau tradicionāli ir studijai “Rija”, norāda Matīsa.

Anesī starptautiskais animācijas filmu festivāls noslēdzas 20. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+