×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Latvijā pārtraukta 35 bordeļu darbība. Rūpalā iesaistītas arī nepilngadīgās (6)

prostitucija

Pēdējo piecu gadu laikā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki Latvijā pārtraukuši 35 bordeļu darbību. Tāpat pārtraukta 29 noziedzīgu grupējumu darbība saistībā ar šo nelegālo nodarbi. Kopumā pēdējo piecu gadu laikā par sutenerismu aizturētas 183 personas, liecina Valsts policijas apkopotie dati.

Pagājušās nedēļas sākumā policija aizturējusi personu grupu, kura ilgstošā laika periodā nodarbojusies ar sutenerismu, prostitūcijā iesaistot vismaz piecas sievietes. Jaunākā prostitūcijā nodarbinātā sieviete vēl nav sasniegusi 18 gadu vecumu.

Lietas izskatīšanas laikā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki konstatēja, ka 1982.gadā dzimusi sieviete un 1997.gadā dzimis vīrietis nodarbojas ar šo rūpalu, ilgstošā laika posmā prostitūcijā iesaistot vismaz piecas sievietes.

Kā liecina likumsargu iegūtā informācija, abi suteneri organizēja tikšanos ar klientiem gan īres dzīvokļos, gan dažādās viesnīcās Rīgā, tāpat arī prostitūcijā nodarbinātās sievietes pēc nepieciešamības nogādāja pie klientiem sarunātajās tikšanās vietās.

Viena no prostitūcijā iesaistītajām personām vēl nebija sasniegusi pilngadību – bijusi 17 gadus jauna. Kā skaidro Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts, gadījumi, kad prostitūcijā iesaistītās nepilngadīgas vai tikko pilngadību sasniegušas personas, tas ir nozīmīgs signāls tam, kādu nākotni šīs personas sev izvēlas: “Patlaban spēkā esošais regulējums dod tiesības ar prostitūciju nodarboties no 18 gadu vecuma, taču jāņem vērā, ka šajā vecumā personas nereti vēl turpina mācības vidusskolā un pieaugušā dzīve vēl ir tikai pašā sākumā. Tādēļ šobrīd norisinās darbs pie izmaiņām šajā regulējumā, lai palielinātu vecuma slieksni no 18 uz 25 gadiem.”

Pagājušās nedēļas sākumā suteneri aizturēti, un pret abiem Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par sutenerismu, ja to izdarījusi personu grupa vai arī, ja tas izdarīts attiecībā uz nepilngadīgu personu. Ja abu personu vaina nodarījumā tiks pierādīta, 1982.gadā dzimusī sieviete un 1997.gadā dzimušais vīrietis var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Viens no pēdējā laikā spilgtākajiem gadījumiem, kad prostitūcijā arī tika iesaistītas nepilngadīgas personas, konstatēts 2015.gadā. Tolaik Valsts policija uzsāka kriminālprocesu pret nepilngadīgu personu, kura turēta aizdomās par savu nepilngadīgo paziņu – tolaik 12 un 14 gadu jaunu meiteņu tirdzniecību seksuāliem pakalpojumiem. Šī lieta pagājušā gada marta beigās nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Bordeļu nebūtu, ja pēc tiem nebūtu pieprasījuma.
    Acīm redzams, ka latvijā dzīvojošie un atpūsties atbraukušie vīrieši par šiem pakalpojumiem ir gatavi maksāt.

  2. Ko dara valdības? Atbildēt

    Ko tagad dara Kuča? Latvijā zeļ alkoholisms, narkomānisms, prostitūcija, cilvēku tirdzniecība, māfija, korupcija …. Priekš kam mums ir Kozlovskis un viņa komanda?

  3. Vajag nevis pārtraukt,bet gan radīt likumdošanas bāzi lai bordeļi būtu legāli.Šobrīd Latvijā prostitūcija laikam ir vienīgā nozare,kura ir atbrīvota no nodokļu maksāšanas.Pamēģiniet aiziet uz VID un piereģistrēt savu darbību,man pateica,ka šādas profesijas nav klasifikatorā.Bet es gribu maksāt sociālo nodokli un saņemt garantēto pensiju un slimības pabalstu.

  4. Manupraat vajadzeetu legalizeet prostituuciju (1) un atveert vairaak bordeljus (2) ar labu svaaigas galjas izveeli (3) visaas vecuma grupaas, protams, saakot ar 18 gadiem. Jaunaakaam tiiniiteem (12-17) naaksies arii turpmaaak straadaat nelegaali, bet gan jau maaminjas un it iipashi vecmaaminjas jauninjaas aizvediis ‘kur vajag’, sanjems naudinju peec darbinjiem, apslauciis un vediis pie naakoshaa klienta.

  5. kad likvides bordeli kas atrodas saima

Draugiem Facebook Twitter Google+