foto – ITAR TASS

Latvija pasaules čempionātu pabeidz ar 1:3 zaudējumu Norvēģijai 0

Latvijas hokeja izlase savā noslēdzošajā šī gada pasaules čempionāta spēlē otrdien 16 sekunžu laikā ielaida divus vārtus un turnīru noslēdza ar zaudējumu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Savā A apakšgrupas mačā Latvija ar 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) zaudēja Norvēģijai. Šo pasaules čempionātu Latvijas izlase noslēgusi 13.vietā.
Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā guva Miks Indrašis, kamēr norvēģiem izcēlās Kens Andrē Ulimbs un Jūnass Holess, kā arī Juhanness Juhannesens, kuram vārtu guvums tika ieskaitīts pēc vārtsarga Elvja Merzļikina kļūdas.

Latvijas rindās par labāko šajā mačā tika nosaukts aizsargs Ralfs Freibergs. Tikmēr par labākajiem spēlētājiem šī turnīra laikā izlasē tika nosaukts uzbrucējs Andris Džeriņš, aizsargs Oskars Cibuļskis un vārtsargs Elvis Merzļikins.

Mačs starp Latviju un Norvēģiju iesākās nedaudz miegaini un pirmajās minūtēs neviena no komandām vārtu gūšanas iespējas neradīja. Mača sestajā minūtē Maksims Širokovs paklupināja pretinieku un nopelnīja pirmās divas soda minūtes šajā spēlē. Tiesa, vairākuma laikā Norvēģijai neizdevās bīstami apdraudēt Merzļikina sargātos vārtus, lai gan pāris reizes pretinieki saasināja situāciju. Pēc vairākuma norvēģiem piederēja neliela iniciatīva, kas viņiem ļāva izdarīt pāris nesekmīgus metienus, bet desmitajā minūtē pie viena hokejista pārsvara jau tika Latvija, kad divas minūtes par Vitālija Pavlova bloķēšanu saņēma Jūnass Holess.
Vairākuma laikā Latvijas izlase spēja radīt spiedienu uz norvēģu vārtiem, taču ripu tajos nekādi neizdevās dabūt. Tiesa, tas tomēr izdevās vien trīs sekundes pirms tā beigām, kad Indrašis, saņēmis piespēli no Gunta Galviņa, ar teicamu metienu no kreisās malas raidīja ripu zem vārtsarga paduses un atklāja dueļa rezultātu.

Zīmīgi, ka Latvijai šī bija pirmā reize šajā pasaules čempionātā, kad tieši tai izdevās atklāt spēles rezultātu. Kopumā pirmajā trešdaļā starp abām vienībām bija līdzīgs hokejs, turklāt arī norvēģi pāris reizes bīstami uzbruka, un vienreiz Latviju no vārtu zaudējuma glāba Merzļikins, kurš skaisti tvēra pretinieka mesto ripu devītniekā.

Spēles 17.minūtē Norvēģija tomēr panāca izlīdzinājumu, jo pēc Latvijas hokejistu kļūdas Ulimbs pretuzbrukumā panāca 1:1. Pēc vārtu guvuma spēle aktivizējās, turklāt norvēģi 18.minūtē nopelnīja vēl vienu vairākumu, taču tas netika izmantots, turklāt pēdējā minūtē pretinieki gandrīz izvirzījās vadībā.

Otrā trešdaļa iesākās vētraini, jo jau 40.sekundē Merzļikinu ar teicamu metienu pārspēja Holess, turklāt 16 sekundes vēlāk ripa vēlreiz nonāca Latvijas “būrī”, kad vārtsargs atsita ripu un centās to ar nūju aizsist prom, taču trāpīja Aleksandram Jerofejevam pa slidu. Līdz ar to 56 sekunžu laikā Latvija nonāca iedzinējos ar 1:3. Tas treneriem Merzļikinu lika nomainīt pret pieredzējušo Edgaru Masaļski. Lai gan pēc abiem vārtu zaudējumiem Latvija nedaudz pamodās ar pāris bīstamiem momentiem, vārtus gūt neizdevās. Tomēr iniciatīvu pārņemt komandai sanāca pēc tam, kad norvēģi 26.minūtē nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, kas Latvijai gandrīz pusotru minūti ļāva spēlēt piecatā pret trim. Lielais vairākums tā arī palika neizmantots, turklāt norvēģiem tā laikā izdevās izrauties izgājienā pret Masaļski, kurš gan glāba no vārtu zaudējuma.

Pēc mazākuma izturēšanas Norvēģija manāmi aktivizējās un bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, turklāt noraidījumu nopelnīja Gints Meija. Vairākumā norvēģi gan nospēlēja krietni blāvāk un to neizmantoja, bet otrā perioda otrajā pusē Indrašis bija tuvu savam otrajam vārtu guvuma, taču ripa trāpīja pa stabiņu. Otrās trešdaļas izskaņā komandas bija līdzvērtīgi, abām apmainoties vārtu gūšanas iespējām, teicamu situāciju neizmantojot Aleksejam Širokovam. Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz beigām Latvija vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, kad laukuma vidusdaļā noteikumi tika pārkāpti pret Rodrigo Ābolu. Viena hokejista pārsvaru gan atkal neizdevās izmantot, bet pārtraukumā Latvija devās ar divu vārtu deficītu. Tiesa, 13 sekundes pirms beigām Latvija nonāca vairākumā, bet to vēl neizdevās izmantot.

Vairākumu Latvija nespēja realizēt arī noslēdzošās trešdaļas sākumā. Šī nogriežņa pirmajās minūtēs vairāk iespēju gūt vārtus bija Latvijai, taču samazināt rezultātu līdz minimumam neizdevās. 46.minūtē Māris Bičevskis par pretinieka turēšanu nopelnīja Latvijai trešo mazākumu, taču dažas minūtes vēlāk norvēģi paši nopelnīja sodu, kas pēc tam ļāva spēlēt pusotru minūti vairākumā. Viena hokejista pārsvars gan atkal palika neizmantots. Perioda vidū Indrašis izgāja vienatnē pret norvēģu vārtsargu Stefenu Sebergu, taču latvietis šo iespēju neizmantoja.
Tuvojoties pamatlaika beigām, Latvijas izlases hokejisti centās iespiest norvēģus viņu aizsardzības zonā, un ļoti tuvu vārtu guvumam bija Kaspars Daugaviņš, taču viņa mestā ripa lidoja tikai dažus centimetrus garām vārtiem. Lai arī izlase centās atspēlēties, turklāt mazāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām norvēģi nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Latvija riskēja un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas tā arī neattaisnojās, jo Latvija vārtus neguva, lai gan norvēģi vairākas reizes pamanījās neiemest ripu tukšos vārtos.

Turnīra pirmajā mačā Latvija ar 1:2 papildlaikā piedzīvoja neveiksmi pret Zviedriju, bet pēc tam ar 3:4 pēcspēles metienos nācās piekāpties arī Čehijai. Turpinājumā Latvija ar 0:4 kapitulēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās mājinieces Krievijas priekšā, savukārt pēc tam ļoti dramatiskā duelī ar 4:5 piekāpās Šveicei, mača laikā spējot atspēlēties no 0:3 deficīta. Tikmēr pagājušās nedēļas piektdienā Latvija pēcspēles metienos ar 2:3 atzina arī Dānijas pārākumu, bet sestdien Latvija ar 2:1 uzvarēja Kazahstānu, nodrošinot palikšanu elitē.