×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Latvija pauž aicinājumu Krievijai (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvija aicina Krieviju nodrošināt lielāku militāro aktivitāšu caurskatāmību un atklātību, vēsta Aizsardzības ministrija. Ceturtdien Rīgā norisinājās diskusija starp Latvijas un Krievijas Aizsardzības ministriju ekspertiem par uzticību un drošību veicinošiem pasākumiem.

Latvijas puse piedāvāja papildus esošajiem nosacījumiem bruņojuma kontroles jomā, kas izriet no Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Vīnes dokumenta, veikt vienu papildu bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti un vienu inspekciju Latvijas un Krievijas pierobežas rajonos, tādejādi aicinot Krieviju apliecināt gatavību pēc lielākas militāro aktivitāšu caurskatāmības ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Latvijas puse uzsvēra, ka Krievijas militārās aktivitātes, ieskaitot plaša mēroga militārās mācības, militārās infrastruktūras attīstība un jauno militāro vienību izveide raisa bažas par Krievijas nodomiem un ilgtermiņa ambīcijām reģionā. Tāpat Latvijas puse akcentēja, ka vairumam no Krievijas attīstītajām spējām un plaša mēroga mācībām Latvijas pierobežā piemīt uzbrukuma, nevis aizsardzības raksturs.

Ņemot vērā arī nedraudzīgu un brīžiem naidīgu retoriku attiecībā pret Latviju, tas rada nepieciešamību Latvijai meklēt papildu drošības garantijas un izvērst sadarbību ar sabiedrotajiem, reaģējot uz Krievijas īstenotajām militārajām aktivitātēm. Latvija attīstīta pašaizsardzības spējas un stiprina sadarbību ar sabiedrotajiem, tai skaitā nodrošinot sabiedroto spēku klātbūtni reģionā, lai stātos pretim izaicinājumiem, ko rada Krievijas militārās aktivitātes.

Ņemot vērā pēdējo gadu aktivitātes, Latvijas puse tikšanās laikā lūdza skaidrot esošo militāro aktivitāšu mērogu pamatojumu un piedāvāja veidus, kā mazināt spriedzi attiecībās.

Saruna par uzticību un drošību veicinošiem pasākumiem ir saskaņā ar Latvijas nacionālajām drošības interesēm par konstruktīva dialoga saglabāšanu ar Krieviju, neatjaunojot militāro sadarbību.

Šogad aprīlī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, tiekoties ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, aicināja Krievijas pusi nodrošināt lielāku militāro aktivitāšu caurskatāmību Latvijas pierobežā. Tāpat ministrs apstiprināja nepieciešamību uzturēt savstarpēju dialogu ar Krieviju, lai veicinātu uzticēšanos un drošību reģionā.

Šā gada augustā tika saņemtas vēstules no Krievijas atašeja Latvijā, kurās Krievija aicināja uz drošības konsultācijām Maskavā, lai ekspertu līmenī pārrunātu turpmāko militāro sadarbību.

Aizsardzības ministrija nosūtīja atbildes vēstuli Krievijas militārajam atašejam Latvijā, uzaicinot Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvjus uz ekspertu līmeņa tikšanos Rīga, lai apspriestu uzticības un drošības veicinošus pasākumus pierobežā abu valstu starpā.

NATO-Krievijas formālas attiecības tika pārtrauktas 2014. gada pavasarī Krievijas veiktās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos dēļ.

Pašreizējā NATO politika attiecībā pret Krieviju balstās atturēšanā un politiska dialoga uzturēšanā. Aizsardzības ministrija akcentē, ka jau kopš 2003. gada tā piedāvā Krievijai vienoties par papildu divpusējo vienošanos uzticības un drošības jautājumos, ko Krievija konstanti līdz šim ir noraidījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latvijai jāpauž nicinājums, ne aicinājums!

  2. “Šā gada augustā tika saņemtas vēstules no Krievijas atašeja Latvijā, kurās Krievija aicināja uz drošības konsultācijām Maskavā”, ……un “Aizsardzības ministrija nosūtīja atbildes vēstuli Krievijas militārajam atašejam Latvijā, uzaicinot Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvjus uz ekspertu līmeņa tikšanos Rīgā”. Tā viņi viens pie otra “brauca” un “brauca”, tik nekādi nevarēja aizbraukt. Bērnudārzs….tikai ar granātām

  3. Beidzot arī kāds skaļāks vārds no mums!!!

  4. Beidzot kaut kas skaļāks arī no mūsu puses!!!

  5. Kāda tam nozīme? Atbildēt

    Krievija meloja, melo un melos. Kamēr Krievija būs impērija, tikmēr tās vadoņi uzvedīsies kā varmākas.

Draugiem Facebook Twitter Google+