×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Pauž bažas par Ziemeļkorejas iespējamo kodolizmēģinājumu

Foto LETAFoto LETA

Latvijas Ārlietu ministrija pauž bažas par Ziemeļkorejas 6.janvāra paziņojumu par tās veikto ūdeņraža bumbas izmēģinājumu, teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

“Ja tiks apstiprināts, ka Ziemeļkorejas apgalvojumi par jauna kodolizmēģinājuma veikšanu ir patiesi, tas nepārprotami liecinās, ka Ziemeļkoreja atkārtoti pārkāpj ANO Drošības padomes rezolūcijas, un tās rīcība rada ievērojamus draudus stabilitātei un drošībai pasaulē, kā arī skaidri norāda uz Ziemeļkorejas nevēlēšanos ņemt vērā starptautiskās sabiedrības vairākkārt paustos aicinājumus atteikties no provokatīvām darbībām,” uzsver ministrija.

Latvija pievienojusies Eiropas Savienības aicinājumiem, kas norāda uz nepieciešamību Ziemeļkorejai ievērot tās starptautiskās saistības un atteikties no darbībām, kas ir klaji pretrunā ANO Drošības padomes rezolūcijām.”Aicinām atgriezties pie sarunām ar starptautisko sabiedrību, tostarp Sešu pušu formātā, lai mazinātu spriedzi Korejas pussalā un plašākā reģionā,” teikts paziņojumā.

Šobrīd starptautiskie eksperti turpina izvērtēt Ziemeļkorejas paziņojuma par tās īstenoto pirmo ūdeņraža bumbas izmēģinājumu patiesumu. Iepriekš Ziemeļkoreja ir īstenojusi trīs kodolizmēģinājumus, no kuriem pēdējais tika reģistrēts 2013. gada februārī. Šajos izmēģinājumos tika veikti atombumbas sprādzieni, kas salīdzinājumā ar ūdeņraža bumbas sprādzieniem ir uzskatāmi par mazāk spēcīgiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+