×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvija pēc 12 gadu pauzes atkal būs pārstāvēta olimpiskajā burāšanā

Foto: Christophe LaunayFoto: Christophe Launay

Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS) saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no Pasaules burāšanas federācijas par Latvijai piešķirto kvotu startēt Riodežaneiro Olimpiskājas spēlēs vindsērfinga RS:X klasē sieviešu kategorijā, ziņo LZS valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle.
Līdz ar to Latvijā Olimpiādē burāšanā atgriezīsies pēc 12 gadu pārtraukuma, vēsta buratajiem.lv

Piešķirtā iespēja burāšanas sporta nozīmīgākajā līgā ļaus debitēt 17 gadus jaunajai Ketijai Birzulei, kura šobrīd ir vienīgā augsta līmeņa RS:X klases burātāja Latvijā.
Kvalifikācija Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā sākās 2014. gadā Santanderā, Spānijā un noslēdzās šā gada 2. aprīlī Maljorkā. Tiesības piedalīties Olimpiādē izcīnīja 61 valsts.

Latvija Rio Olimpiādei nekvalificējās, bet saglabāja iespēju iegūt kādu no kvotām, ja to neizmantotu kāda no kvalifikāciju ieguvušajām valstīm. Lēmums par to, vai valstis izmantos izcīnītās kvotas, attiecīgajām nacionālajām federācijām bija jāpaziņo līdz 1. jūnijam. Neizmantotās kvotas World Sailing bija jāsadala līdz 22. jūnijam. World Sailing pavisam pārdalīja astoņas kvotas septiņām valstīm piecās no desmit laivu un vindsērfinga klasēs.

Riodežaneiro Olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam un tajās startēts 274 laivas un vējdēļi no 66 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+