Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Latvijā pieaug elektrības tirgotāju skaits (1)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Lai arī elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām ir atlikta līdz 2015. gada 1.janvārim, AS “Sadales tīkls” klientiem elektrību šobrīd tirgo 11 elektroenerģijas tirgotāji, kas salīdzinājumā ar gada sākumu ir par trīs tirgotājiem vairāk, informē “Sadales tīkls”.

Šobrīd elektroenerģiju Latvijā tirgo: AS “Latvenergo”, SIA „Enefit”, SIA “Baltic Energy Services”, SIA “BCG Riga”, SIA “Inter Rao Latvia”, SIA “Fenzo”, SIA “Baltcom TV”, SIA “Geton Energy”, SIA “Noventis Energy Trade”, SIA “WIN Baltic”, SIA “220 Enerģija”.

AS “Sadales tīkls” Klientu līgumu direktors Vents Kleikalīdis uzsver, elektroenerģijas tirgotāju skaita pieaugums dod pārliecību, ka brīdī, kad elektroenerģijas tirgū savs piegādātājs būs jāizvēlas ikvienai Latvijas mājsaimniecībai, būs pietiekoši liels piedāvājums un izvēles iespējas.

“Šobrīd savu dalību mājsaimniecību tirgus segmentā apliecinājuši jau četri tirgotāji, bet to skaits, izvērtējot aktivitāti elektroenerģijas tirgū kopumā, varētu pieaugt,” lēš AS “Sadales tīkls” pārstāvis.

Uzņēmums īsteno vienotus sadarbības principus ar visiem tirgotājiem un ir paveicis visus nepieciešamos priekšdarbus, lai brīdī, kad Latvijā pilnībā atvērs elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām, spētu tehniski nodrošināt sadarbību ar elektroenerģijas tirgotājiem portālā “www.e-st.lv”.

Elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām plānota 2015. gada 1. janvārī. Brīvajā elektroenerģijas tirgū iedzīvotāji varēs brīvi izvēlēties sev piemērotāko elektroenerģijas tirgotāju tieši tāpat, kā šobrīd tas notiek ar mobilo sakaru operatoriem, kurus iespējams mainīt, saglabājot savu telefona numuru.

Brīvajā elektroenerģijas tirgū klientam vajadzēs izvēlēties elektroenerģijas tirgotāju un savām vajadzībām atbilstošāko piedāvājumu, kā arī noslēgt līgumu ar izvēlēto tirgotāju. Informācija par elektrības tirgotājiem apkopota interneta mājas lapā “www.sadalestikls.lv” apakšsadaļā tirgus.

Plašāka informācija iedzīvotājiem par tirgu tiks sniegta šā gada rudenī. Taču lai savlaicīgi sagatavotos elektroenerģijas tirgus atvēršanai, ikvienam klientam ir iespēja sekot līdzi savlaicīgiem norēķiniem par patērēto elektroenerģiju, pārbaudīt elektroenerģijas skaitītājus un noslēgtos līgumus, kā arī, ja radies neskaidrs jautājums, to noskaidrot, sazinoties ar AS “Sadales tīkls” Klientu servisu pa tālruni 80200403, kā arī izmantojot citus uzņēmuma mājaslapā norādītos saziņas kanālus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. gribetos zinat no kurienas tie tirgotaji sanem elektribu un kapec pardeveju ir tik daudz?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+