×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Latvijā piegādāti pirmie kāpurķēžu bruņutransportieri CVRT (7)

Foto - Aizsardzības ministrijaFoto - Aizsardzības ministrija

Latvijā piegādāti pirmie četri kāpurķēžu bruņutransportieri CVRT (Combat Vehicle Reconnaissance Tracked), kas tiks izmantoti tehniķu un mehāniķu, kā arī karavīru apmācībai vienībās Ādažu bāzē, informē Aizsardzības ministrijā.

“Šis ir nozīmīgs solis pretī Latvijas pašaizsardzības spēju stiprināšanā, jo šīs modernizētās bruņumašīnas, kas tiks aprīkotas ar labākajiem prettanku ieročiem, nozīmīgi uzlabos Sauszemes spēku Kājnieku brigādes kaujas spējas un mobilitātes spējas,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Mehanizētas vienības izveidei paredzētos CVRT Nacionālie bruņotie spēki saņems laika posmā no 2016.gada līdz 2020.gadam. Tehnikas piegāde notiks pakāpeniski, un līdz ar tehnikas piegādi tiks uzsākta arī tās ieviešana ekspluatācijā.

CVRT kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota kaujas tehnika ar ļoti augstu mobilitāti, kas neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla. Tehnikas svars ir 8 – 10 tonnu robežās atkarībā no modifikācijas un bruņu līmeņa. Tā ir viegli transportējama gan pa dzelzceļu, gan jūru, gan ar gaisa transportu.

2014.gada septembrī tika parakstīts līgums par 123 kāpurķēžu bruņutehnikas CVRT iegādi no Lielbritānijas.

Darbs pie Sauszemes spēku Kājnieku brigādes mehanizācijas projekta tika uzsākts 2012.gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. noņemot bruņojumu, jebkurš tanks ir tikai kāpurķēžu traktors. šie lai arī ar vecām šasijām, tomēr aprīkojums salīdzinoši svaigs. Galvenais ir apgūt tehniku.

 2. tik 2us gadus jaunakas par mani(tanketes modelis 43 gadus vecs). Pareizi mani kaimini smejas,ka valdiba atradusi aunus,kam nogrust vecos luzhnus.Ar kaiminiem domaju anglus tepat aiz sienas.

 3. Nav jau vismodernakie Atbildēt

  bet labak ka itinekas. Pagaidam ar siem jau varam sakt rikoties. Latviesi ir jau vienmer bijusi veikli un izdarigi.

 4. ””””šīs tanketes atbilst desantnieku kaujas mašīnām pēc statusa.Bet mēs viņas nemetīsim ar izpletņiem no transporta lidmašīnām,jo īstu desantnieku mums pagaidām nav,ja neskaita bijušos padomju.

 5. žogmale jau noskatīta kur šie zelta lūžņi rūsēs:)

  • Bergmanis pareizi domaa. Bet shiis prettanku mashiinas domatas arii tam, lai Putina varonjiem labaak un aatraak veiktos skrieshana Zilupes virzienaa!

  • Bergmanis pareizi domaa. Bet shiis prettanku mashiinas domatas arii tam, lai agresorem labaak un aatraak veiktos skrieshana austrumu virzienaa!

Draugiem Facebook Twitter Google+