Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
24. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijā piektais zemākais valsts parāds ES (2)

Ilustrācija: LA.lvIlustrācija: LA.lv

Latvijas valsts parāda apjoms šā gada otrā ceturkšņa beigās bija 38,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir piektais zemākais līmenis no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” apkopotā informācija.

Zemākais valsts parāda līmenis uz otrā ceturkšņa beigām fiksēts Igaunijā – 9,8% no IKP, Bulgārijā – 18% un Luksemburgā – 23,1%. Lietuvā valsts parāds bija 40,4% no IKP, kas ir sestais zemākais līmenis ES.

Savukārt augstākais valsts parāda līmenis pirmajā ceturksnī reģistrēts Grieķijā – 169,1% no IKP, Itālijā – 133,3%, Portugālē – 131,1%, kā arī Īrijā – 125,7%.

Salīdzinājumā ar pirmo ceturksni valsts parāda īpatsvars palielinājies 19 ES dalībvalstīs, sešās valstīs tas samazinājies, bet trīs valstīs parāda apjoms saglabājies nemainīgs.

Visstraujāk valsts parāda apjoms šajā periodā palielinājies Kiprā – par 10,8 procentpunktiem, Grieķijā – par 8,6 procentpunktiem un Slovēnijā – par 7,9 procentpunktiem, bet visstraujāk tas samazinājies Čehijā – par 1,4 procentpunktiem, Ungārijā – par 1,2 procentpunktiem, kā arī Latvijā un Vācijā – par 0,7 procentpunktiem.

Lietuvā valsts parāda apjoms samazinājās par 0,3 procentpunktiem, bet Igaunijā tas saglabājās nemainīgs.

Savukārt, salīdzinot ar 2012.gada otro ceturksni, valsts parāda īpatsvars 2013.gada otrajā ceturksnī palielinājās 24 dalībvalstīs, bet četrās valstīs tika reģistrēts samazinājums.

Straujākais valsts parāda apjoma pieaugums tika reģistrēts Grieķijā – par 19,1 procentpunktu, Īrijā – par 15,5 procentpunktiem un Kiprā – par 15,2 procentpunktiem.

Tikmēr samazinājums fiksēts Latvijā – par 3,9 procentpunktiem, Vācijā – par 2,1 procentpunktu, kā arī Austrijā unDānijā – par 0,6 procentpunktiem.

Saskaņā ar “Eurostat” apkopoto informāciju Latvijas valsts parāds uz otrā ceturkšņa beigām sasniedza 6,169 miljardus latu.

ES kopumā valsts parāda īpatsvars otrajā ceturksnī palielinājās līdz 86,8% no IKP, salīdzinot ar 85,9% pirmajā ceturksnī. 2012.gada otrajā ceturksnī ES valsts parāda līmenis bija 84,7% no IKP.

ES kopējais valsts parāds ir 11,28 triljoni eiro.

Savukārt eirozonā valsts parāda īpatsvars attiecībā pret IKP otrajā ceturksnī veidoja 93,4%, salīdzinot ar 92,3% pirmajā ceturksnī un 89,9% pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī.

Eirozonas valsts parāda apjoms uz pirmā ceturkšņa beigām sasniedza 8,87 triljonus eiro.

 

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+