×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvijā piekto reizi novērots sārtais pelikāns

pelikans

Šodien Cesvaines novadā novērots Latvijā reti sastopamais sārtais pelikāns (Pelecanus onocrotalus), aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Putnu fonda vadītājs Kaspars Funts.

Sārtais pelikāns Cesvaines novadā manīts divas dienas pēc kārtas, un šis Latvijā ir piektais sārtā pelikāna novērojums.

Pēdējo reizi Latvijā sārtais pelikāns tika redzēts 2009.gadā aprīlī Sēmes pagastā un Ventspilī, bet iepriekš Latvijā šis putns tika konstatēts 1930.gada vasarā.

Sārtais pelikāns Latvijā ir ļoti reti sastopama suga – maldu viesis. Maldu viesi ir putni, kas krasi novirzījušies no migrāciju ceļiem, ļoti reti parādās ārpus sava areāla.

Šie putni ligzdo no Eiropas austrumu daļas līdz Mongolijas rietumiem, ka arī Āfrikā un Āzijā. Vislielākā Eiropā ligzdojošā populācija ir Rumānijā.

Pelikāni ir lieli putni. To svars var sasniegt pat 15 kilogramus un spārnu pletums 1,65 metrus. Šo putnu ligzda parasti atrodas uz zemes. Mātītes uzbūvē ligzdu divās līdz trīs dienās, un tēviņš tai palīdz. Pie pirmās izdevības pelikāni ligzdas materiālu labprāt zog no savu kaimiņu ligzdām. Parasti pelikāni ligzdo kolonijās, kurās var būt pat vairāki simti pāru. Dējumā parasti ir tikai divas olas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+