×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Latvija piešķir patvērumu 17 bēgļiem no Irākas, Sīrijas un Eritrejas (3)

Rīgas Lutera draudzes rīkotais koncerts un svētku mielasts patvēruma meklētājiem no izmitināšanas centra "Mucenieki" 2015.gadā. Foto - LETARīgas Lutera draudzes rīkotais koncerts un svētku mielasts patvēruma meklētājiem no izmitināšanas centra "Mucenieki" 2015.gadā. Foto - LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde paziņojusi lēmumu par bēgļa un alternatīvā statusa piešķiršanu patvēruma meklētājiem, kas aprīlī Muceniekos ieradās Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros.

Bēgļa statusu saņēmušas 5 personas no Irākas, taču 12 personām no Sīrijas un Eritrejas piešķirts alternatīvais statuss. Pārvietotās irākiešu un sīriešu ģimenes ieradās no Grieķijas, savukārt eritrejieši tika pārcelti no Itālijas.

Ģimenēm dzīvesvieta vēl tiek meklēta un tās šobrīd vēl uzturas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja situācija personas ar alternatīvo statusu izcelsmes valstī nav mainījusies tādā mērā, ka aizsardzība viņai vairāk nav nepieciešama, personai atkārtoti tiek izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz gadu.

Aprīļa vidū uz Latviju Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas tika pārvietotas divas ģimenes no Sīrijas un divas no Irākas, tai skaitā septiņi nepilngadīgi bērni, savukārt no Itālijas tika pārcelti divi eritrejieši.

Alternatīvo statusu var piešķirt personai, ja ir pamats uzskatīt, ka personai tās mītnes zemē draud nāves sods vai miesas sods, spīdzināšana, necilvēcīga vai pazemojoša izturēšanās vai pazemojoša sodīšana, ir smagi un individuāli draudi, kas apdraud dzīvību vai veselību plaši izplatītas vardarbības dēļ starptautisku, ārējo vai iekšējo bruņoto konfliktu gadījumā.

Savukārt bēgļa statusu piešķir personām, kuras savā mītnes zemē pamatoti baidās no vajāšanas rases, reliģijas, tautības, sociālās piederības vai politiskās pārliecības dēļ un, ja iepriekš minēto iemeslu dēļ, persona nespēj vai nevēlas izmantot attiecīgās valsts tiesisko aizsardzību, un persona atrodas ārpus šīs valsts teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. cik atceros,tad vienai ģimenei tur bija ar kaimiņiem nesaskaņas un tas jau nu ir īstais iemesls lai piešķirtu bēgļa statusu ar visiem Eiropas bonusiem.

  2. Augs toposie teroristi!Nav ko te darit melnajam dirsam ,lai kratas uz savu muhamedu salu!

  3. tajā skaitā 1,7 †eroris†iem, ja ticēt statistikai! bilde asociatīvā? Latvija piešķir. kas tieši konkrēti? Nelaimdo†a Lēnuma, jebemo†ša?

Draugiem Facebook Twitter Google+