×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvija pievienojas eiro


Foto - LETAFoto - LETA

Nesen Eiropas Komisija un Eiropas Centrālā banka deva zaļo gaismu Latvijas dalībai eirozonā. Lūk, ko par Latvijas gatavību kļūt par astoņpadsmito eirozonas dalībvalsti saka Eiropas Parlamenta (EP) lielākās un ietekmīgākās politiskās frakcijas (Eiropas Tautas partija) deputāti.


 

Burkhards Balcs, EP deputāts no Vācijas: “Latvija ir pārvarējusi 2008. gada krīzi ar smagu darbu un daudziem sāpīgiem lēmumiem, gala rezultātā veiksmīgi konsolidējot valsts budžetu. Latvijas gatavība pievienoties eirozonai ir vērtējama kā teicama.”

Žans Pols Gozē, EP deputāts no Francijas: “Lēmums par eiro ieviešanu ir uzticības un cerības zīme Latvijai – valstij, kas nav žēlojusi pūles, lai pieveiktu krīzi, atjaunotu izaugsmi un cīnītos ar bezdarbu, pateicoties gan tās drosmīgajiem iedzīvotājiem, gan Valda Dombrovska valdības īstenotajām reformām.”

Bendts Bendtsens, EP deputāts no Dānijas: “Es apsveicu Latviju ar EK doto zaļo gaismu eiro ieviešanai un paužu visdziļāko cieņu latviešiem, kuri kopš 2009. gada ir īstenojuši dziļas un visaptverošas reformas, lai savestu kārtībā savu ekonomiku un konkurētspēju. Daudzas ES valstis varētu mācīties no Latvijas piemēra.”

Konverģences ziņojums ir būtisks solis Latvijas ceļā uz pievienošanos eiro, kas aizsākās šī gada marta sākumā, kad pēc Saeimas balsojuma Latvija oficiāli lūdza EK sagatavot ārkārtas ziņojumu par atbilstību Māstrihtas jeb Eiropas Monetārās savienības konverģences kritērijiem.

Tā kā EK un ECB novērtējums ir pozitīvs, EK rekomendēs Eiropadomei (ES valstu un valdību vadītajiem) uzņemt Latviju eirozonā. Pārrunas Eiropadomē plānotas 27. un 28. jūnijā, īsi pirms rezolūcijas apstiprināšanas Eiropas Parlamentā. Visbeidzot 9. jūlijā ES valstu finanšu ministri, ņemot vērā Eiropadomes un EP viedokli, teiks oficiālo galavārdu par Latvijas pievienošanos eirozonai.

Tādējādi Latvijai būs gandrīz seši mēneši, lai sagatavotos eiro ieviešanai nākamā gada 1. janvārī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+