Kultūra
Māksla

Latvija pikseļos un “Labākā izšķirtspējā”0

Publicitātes attēls

Mūsdienu mākslas galerijā Līvānos no 7. aprīļa līdz 5. maijam būs apskatāma gleznotāju apvienības “V.I.V.A.” izstāde “Labākā izšķirtspēja”, LA.lv uzzināja galerijā.

Katra no apvienības “V.I.V.A.” māksliniecēm nāk no citas vietas Latgalē: Vēsma Ušpele no Maltas, Ilze Griezāne no Līvāniem, Vija Stupāne no Aglonas, bet Agra Ritiņa no Rēzeknes. “V.I.V.A” kopā darbojas jau 11 gadus, gan kopīgi piedaloties plenēros, gan veidojot izstādes Latvijā, gan ārpus tās.

“Izstādes “Labākā izšķirtspēja” iecere: saliekot vienu darbu pie otra, gluži kā no pikseļiem veidojam vienu kopējo bildi. Pikselis ir attēla vismazākais elements – viens un atsevišķs krāsas punkts ekrānā, kas kopā ar pārējiem rada ilūziju par viendabīgu attēlu. Pēc šāda principa vienā kopbildē ir salikti mūsu gleznojumi no laika, kad mācījāmies gleznot, kad strādājām jau bez skolotāja ieteikuma, kad gleznā taustījāmies, pa kādu ceļu iet. Šajā izstādē gleznas savelkas vienā veselumā, atklājot mūsu patikšanu uz ainavu, uz Latgali, Latviju, uz cilvēkiem, notikumiem, cauri iet mūsu laiks, notikumi, darbība, enerģija!” – stāsta viena no apvienības māksliniecēm Agra Ritiņa.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm notiks 7. aprīlī plkst.15, izstāde būs apskatāma līdz 5. maijam. Mūsdienu mākslas galerija atrodas Rīgas ielā 108a, Līvānos, tās apmeklējums – bez maksas.

LA.lv