Apbrīno

Latvijā pirmajam džeza festivālam – “Saulkrasti Jazz Festival” – aprit 20 16

Publicitātes foto

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā – “Saulkrasti Jazz Festival” svin savu 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Baltijas, Eiropas, Āfrikas un Amerikas, bet festivāla galvenais viesis šogad ir virtuozais afro džeza ģitārists Džimmijs Dludlu no Mozambikas.

“Saulkrasti Jazz Festival” pirmo reizi norisinājās tālajā 1997. gadā un tas joprojām reizi gadā uz nedēļu vienuviet pulcina visa vecuma džeza mūzikas cienītājus. Festivāla programma ir unikāla, jo tā sastāv no četrām būtiskām daļām: jauno džeza izpildītāju nometnes, konkursa – Baltijas Bundzinieku Līga (Baltic Drummer’s League), ikvakara koncerta un festivāla galā koncerta.

Festivāla “Saulkrasti Jazz Festival” direktors Raimonds Kalniņš: “Divdesmit gadi – tas ir cienījams vecums festivālam un šajā laikā ir noticis daudz nozīmīga Latvijas džeza nozarē. Divdesmit gadu laikā “Saulkrastu Jazz Festival” ir piedalījušies simtiem izcilu džeza mūziķu no visas pasaules. Festivāls savās meistarklašu nometnēs ir izaudzinājusi veselu džeza mūziķu paaudzi, kas šobrīd sniedz koncertē ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā un citviet pasaulē. Šī gada festivāls būs neizmirstams. Šogad mēs svinam džeza mūzikas kultūru Latvijā un aicinām ikvienu, kam sirdij tuvs džezs, svinēt kopā ar mums!”

Džeza mūzika ir pārstāvēta visā pasaulē un tieši Saulkrasti ir tā vieta, kur ik gadu sastopas un uzstājas liela daļa šo mākslinieku. Līdzās jau iepriekšminētajam festivāla galvenajam viesim Džimmijam Dludlu ar grupu, četrus vakarus pēc kārtas uz “Saulkrasti Jazz Festival” skatuves kāps tādi mākslinieki, kā valdzinošās balss īpašniece Šārona Klārka no ASV un samtainās balss īpašniece no Kotdivuāras – Sesila Vernija, kas uzstāsies kopā ar Raita Ašmaņa vadīto “Jelgavas Big Band” un klausītājiem piedāvās Ellai Ficdžeraldai veltītu koncertprogrammu. Tāpat festivālā uzstāsies mākslinieki no Eiropas – muzikāli inovatīvais Antons Gorbunovs ar grupu (Krievija), aizraujošais trio no Zviedrijas “LSD Trio”, Matilda Leko kopā ar grupu “Blue Circle” (Vācija), “Walk Away” (Polija), “The Ditties” no kaimiņvalsts Lietuvas un citi.

“Saulkrasti Jazz Festival” vienmēr kā prioritāti ir izvirzījis jauno mūziķu izglītošanu. Tādēļ arī jubilejas gadā neizpaliek meistarklases pie pieredzējušiem džeza mūzikas māksliniekiem. Meistarklases ik gadu tiek piedāvātas šādiem jaunajiem mūziķiem: ģitāristiem, bundziniekiem, basģitāristiem, taustiņinstrumentālistiem, pūšaminstrumentālistiem un vokālam. Šogad pasniedzēju lomā iejutīsies un vairākas dienas nodarbības pasniegs iepriekš pieminētie, pasaulē atzītās poļu fusion grupas “Walk Away” mūziķi.

1997. gadā “Saulkrasti Jazz Festival” bija zināms kā Baltijas Bundzinieku Līga, bet tikai nākamajos gados tai klāt pievienojās meistarklašu nometne, ikvakara koncerti un Jam Session. Baltijas Bundzinieku Līga pastāv joprojām un tajā ik gadu, demonstrējot savu meistarību, tiek noskaidrots labākais un prasmīgākais jaunais bundzinieks Baltijā. Baltijas Bundzinieku Līga ir tradīcija, kas ne tikai ļauj novērtēt Baltijas bundzinieku līmeni un motivēt talantīgākos, bet arī ir labi apmeklēts un aizraijošs pasākums skatītājiem.

Sīkāka informācija par “Saulkrasti Jazz Festival 2017” 20 gadu jubilejas koncertprogrammu un piedāvātajām meistarklasēm ir pieejama festivāla mājaslapā: www.saulkrastijazz.lv.

LA.lv