Latvija pirmo apli noslēdz ar perfektu bilanci 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē svētdien ar rezultātu 70:59 (19:18, 8:10, 22:7, 21:24) savā laukumā pārspēja Itāliju, izcīnot savu trešo uzvaru trīs mačos.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Latvijas komandas rindās rezultatīvākā ar 13 punktiem bija debitante Kate Krēsliņa, bet pa 12 punktiem guva Elīna Babkina un Aija Putniņa, kurai arī astoņas bumbas zem groziem.

Spēles pirmajās minūtēs Latvijai izdevās izvirzīties vadībā ar 8:4, taču pretinieces neļāva mājiniecēm atrauties pārāk tālu, un pirmo ceturtdaļu latvietes noslēdza ar viena punkta handikapu 19:18. Arī otrajā ceturksnī starp abām vienībām aizritēja līdzvērtīgs duelis, bet pirmo puslaiku ar viena punkta pārsvaru tomēr noslēdza Itālija.

Otro puslaiku Latvija uzsāka ar ofensīvu, izvirzoties vadībā ar 35:28, bet trešās ceturtdaļas izskaņā izdevās panākt pat 14 punktu pārsvaru (49:35). Noslēdzošā spēles daļa jau aizritēja abu komandu līdzvērtīgā cīniņā, taču Itālijai trīs ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām izdevās pietuvoties līdz 49:57. Viešņas arvien vairāk izrādīja vēlmi zaudēto atgūt, uzbrukumu noslēdzot ar ātriem metieniem, kuri nebija precīzi.

Par spīti tam, ka Latvijai bija astoņu līdz desmit punktu pārsvars, Itālija turpināja veikt presingu arī pašā mača izskaņā, taču tas dueļa likteni nemainīja, Latvijai izcīnot trešo uzvaru trīs kvalifikācijas turnīra mačos. Turklāt skaistu punktu līdz ar mača beigām pielika Elīna Babkina, realizējot tālmetienu.

Kvalifikācijas cikls tika iesākts pagājušajā svētdienā, kad Latvija ar rezultātu 71:61 savā laukumā pieveica Portugāli, bet Igaunija izbraukumā ar 58:66 piekāpās Itālijai. Savukārt trešdien latvietes viesos ar 74:56 uzvarēja Igauniju, bet Itālija negaidīti ar 52:54 izbraukumā zaudēja Portugālei.

Pēc trim kārtām Latvijas izlase ar trim uzvarām ieņem C apakšgrupas pirmo vietu, bet pa vienai uzvarai ir Itālijai, Igaunijai un Portugālei.

Citā trešās kārtas spēlē Igaunija svētdien savā laukumā ar 67:60 apspēlēja Portugāli.