×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Latvijā pirmo reizi koncertēs Lielbritānijas Bruņoto spēku orķestris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmo reizi Latvijā ar vairākiem koncertiem uzstāsies Lielbritānijas Bruņoto spēku Karaliskās divīzijas metāla pūšaminstrumentu orķestris, kurš Latvijā uzturas NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba mācību “Arrcade Fusion 2015” ietvaros, LA.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Lielbritānijas militārie mūziķi 15. novembrī plkst.17 koncertēs kultūras namā “Lielvārde”, bet 16. novembrī plkst.19 – Ādažu Kultūras centrā.

Koncertos izskanēs populāri britu un citu valstu komponistu skaņdarbi, arī latviešu autoru darbi, tostarp Raimonda Paula skaņdarbi no mūzikla “Māsa Kerija”.

Lielbritānijas militārais orķestris būs redzams un dzirdams arī Rīgā, jo 18. novembrī tas kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri nodrošinās militārās parādes muzikālo noformējumu 11.novembra krastmalā, pēc kuras piedalīsies arī gājienā pa Kaļķu un Brīvības ielu līdz pat Dailes teātrim.

Lielbritānijas Bruņoto spēku Karaliskās divīzijas metāla pūšaminstrumentu orķestri izveidoja 2006. gada 12. maijā, apvienojot Normandijas un Vaterlo karaliskos militāros orķestrus. Tas izvietots Vītonas kazarmās, Prestonā, Ziemeļrietumu Anglijā un ir viens no 22 regulārās armijas orķestriem, kas atrodas Militārās Mūzikas dienesta sastāvā. Orķestris ir tiešā 42. (Ziemeļrietumu) armijas brigādes pakļautībā, kuras galvenā mītne atrodas Prestonā.

Orķestra galvenais uzdevums ir nodrošināt muzikālu atbalstu armijas formējumiem gan miera laikā, gan arī miera nodrošināšanas operācijās.

Patlaban orķestra muzikālais direktors ir kapteinis Stjuarts Halidejs, kapelmeistars – virsseržants Dens Šeivs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+