×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvija pirmoreiz piedalās ar trīsriteni


Foto - Andris LūsisFoto - Andris Lūsis

Šā gada 3. martā publicējām Andra Lūša vēstuli “Trīsritenis pieaugušajiem”, kurā viņš optimistiski secināja, ka nedrīkst padoties arī smagas saslimšanas gadījumā.

 

“Skatot daudzās mājas lapas, uzzināju, ka pastāv trīsriteņu riteņbraukšana invalīdiem. Izanalizēju, ko es spētu ar saviem spēkiem. Atradu distances un disciplīnas, ko varētu pievārēt,” toreiz viņš rakstīja, atklādams, ka ne tikai montē trīsriteņus invalīdiem, bet arī speciālu trīsriteni sacensībām.

Nu sapnis pamazām ir sācis īstenoties. No 7. līdz 9. jūnijam Merano un Marlengo pilsētās (Itālija) norisinās Paralimpiskais riteņbraukšanas pasaules kauss šosejā, uz kuru ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, SIA “Agrera”, SIA “Rego” un NN Sporta kluba atbalstu Latviju pārstāvēt devās divi sportisti – Oskars Gailišs (C4) un Andris Lūsis (T2) triciklu kategorijā. Savās klasēs Oskars izcīnīja 9., bet Andris 19. vietu. “Riteņbraukšanā puse no panākumiem ir laba tehnika un ekipējums. Uz lielo valstu fona, kā ASV, Krievija, Vācija un Lielbritānija, izskatījāmies tiešām kā mazais brālis. Trīsriteņu kategorijā Latviju pārstāvēju pirmais. Solis uz priekšu ir sperts, un turpinājumā ceru uz lielākiem panākumiem,” atzīst Andris.

Sporta trīsritenis pēc biedrības “Matilde” iniciatīvas tika izgatavots Rīgas velo darbnīcā. Ar rezerves daļām atbalstīja SIA “X-SPORT”, SIA “Duch bike”. Ar sporta zāles pieejamību palīdzēja SIA “Servus plus”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+