×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijā pirmoreiz viesosies Losandželosas latviešu vīru koris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1997. gadā dibinātais Losandželosas latviešu b vīru koris ar vaditāju Lauru Rokpelni-Mičuli.

Jūnijā vairākās Latvijas pilsētās ar daudzveidīgu koncertu repertuāru pirmo reizi viesosies Losandželosas latviešu vīru koris “Uzdziedāsim, brāļi!”, portālam LA.lv pavēstīja kora pārstāve Andra Briekmane.

Klausītāji un arī paši koristi atzīst, ka šis koris ir gluži kā mūsdienu Amerikas latviešu diasporas seja – reizē latviska un atvērta pasaulei. Kori 1997. gadā dibinājusi un vada kora vienīgā dāma Laura Rokpelne Mičule, diriģente un bijusī kamerkora “Ave Sol” dziedātāja, kas astoņdesmito gadu beigās devās uz ASV un Dienvidkalifornijas universitātē ieguvusi arī doktora grādu mūzikā.
Pēc viņas iniciatīvas tika dibināts latviešu vīru koris, kurā šo 17 gadu laikā dziedājuši un dzied visdažādāko profesiju pārstāvji: advokāti, aviosabiedrību darbinieki, ārsti, bezdarbnieki, farmaceiti, grāmatveži, inženieri, krāsotāji, mūziķi, Holivudas un Latvijas producenti, “Emmy” mūzikas balvai nominētie un tās ieguvēji, IBM un Silīcija ielejas profesionāļi, skolotāji, pat ugunsdzēsējs, kurš 25 gadus nostrādājis bīstamajos Aļaskas mežos, un luterāņu baznīcas prāvests, kuram patīk piespēlēt ģitāru, kā arī Santa Barbaras prokurors, kura priekšnieks tiesāja Maiklu Džeksonu, un citi.

Savā pastāvēšanas laikā koris sniedzis koncertus gan baltiešu, gan amerikāņu publikai. Vīri ar panākumiem uzstājušies Čikāgā, Filadelfijā, Vašingtonā, Palmspringsā, Holivudā un daudz kur citur.

“Šogad pirmo reizi dosimies koncertēt uz Latviju, kur sniegsim koncertus Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Liepājā, Lestenes Brāļu kapos, Suntažu Dziesmu svētkos un Valmierā. Mūs pavadīs komponists Pēteris Plakidis, ar kuru bija izdevība sastrādāties, kad viņš pusgadu mācīja Kalifornijas Mākslas institūtā. Tie bija gan klausītāji no Latvijas, gan ciemiņi, gan ASV latvieši, kuri pēc koncertiem nāca klāt un teica, ka mums noteikti jāved šī programma uz Latviju. No vīriem plūst tāds gaišs dzīvesprieks, ka klausītāji pēc mūsu koncertiem vienmēr aiziet mājās pacilāti un priecīgi, daudzi vēl turpinot dziedāt arī pēc koncerta,” stāsta l. Rokpelne Mičule.

Uz Latviju koris vedīs daudzveidīgu repertuāru: karavīru dziesmas, mūsdienu latviešu un cittautu komponistu dziesmas un to apdares, amerikāņu spiričuelus, kā arī dziesmas no Holivudas filmām. Ienākumi no biļetēm tiks ziedoti attiecīgās pilsētas vai novada bērnu namiem, ka arī Lestenes baznīcas atjaunošanai.

Koris no 15. līdz 22. jūnijam uzstāsies Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Liepājā, Lestenē, Suntažos un Valmierā. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē, bet uz 19. jūnija koncertu – Rīgas Latviešu biedrības nama kasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+