Mobilā versija
+4.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
12. septembris, 2014
Drukāt

Latvijā plāno būvēt kaņepju pirmapstrādes rūpnīcu

kanepes_374sa

Kaņepju audzētāji Latvijā plāno būvēt kaņepju pirmapstrādes rūpnīcu, pastāstīja Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis.

Pēc viņa teiktā, šobrīd audzētāji gaida, kad Lauku atbalsta dienestā plānots sākt Eiropas Savienības (ES) fondu projektu kārtu, kurā būs iespējams saņemt rūpnīcas celtniecībai nepieciešamo līdzfinansējumu.

Pagaidām Vilnītis nevēlējās atklāt rūpnīcas izveidē plānoto investīciju apmēru un projekta realizācijai vajadzīgo laiku. “Novembrī redzēsim, vai projektu izdosies realizēt,” sacīja asociācijas vadītājs, piebilstot – ja būs izdevība, audzētāji apsver arī iespēju būvēt divas ražotnes – Talsos un Vidzemē.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka rūpnīcās kaņepes plānots pārstrādāt, iegūstot gatavo produktu, piemēram, kaņepju šķiedru, kam atšķirībā no izejvielas ir pievienotā vērtība. Pēcāk produkciju plānots pārdot ES valstīs, kā arī citviet pasaulē.

Pēc Vilnīša teiktā, kaņepju audzēšanai Latvijā ir perspektīvas, tāpēc būtiski stimulēt audzēšanu un meklēt jaunus noieta tirgus.

Latvijas Industriālo kaņepju asociācija ir dibināta 2010.gadā. Asociācijas mērķis ir apvienot dabisko šķiedraugu un citu atjaunojamo izejvielu audzētājus, pārstrādātājus, ar nozari saistītos speciālistus, lai sekmētu dabisko šķiedru un citu atjaunojamo izejvielu audzēšanu, nozares attīstībai veidot ieinteresēto sadarbības partneru un komersantu kooperāciju, kas veicinās inovāciju un nozares klasteru izveidi, kā arī veicināt lauksaimniecības un ražošanas attīstību Latvijas reģionos.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+