Mobilā versija
0.0°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
12. septembris, 2014
Drukāt

Latvijā plāno būvēt kaņepju pirmapstrādes rūpnīcu

kanepes_374sa

Kaņepju audzētāji Latvijā plāno būvēt kaņepju pirmapstrādes rūpnīcu, pastāstīja Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis.

Pēc viņa teiktā, šobrīd audzētāji gaida, kad Lauku atbalsta dienestā plānots sākt Eiropas Savienības (ES) fondu projektu kārtu, kurā būs iespējams saņemt rūpnīcas celtniecībai nepieciešamo līdzfinansējumu.

Pagaidām Vilnītis nevēlējās atklāt rūpnīcas izveidē plānoto investīciju apmēru un projekta realizācijai vajadzīgo laiku. “Novembrī redzēsim, vai projektu izdosies realizēt,” sacīja asociācijas vadītājs, piebilstot – ja būs izdevība, audzētāji apsver arī iespēju būvēt divas ražotnes – Talsos un Vidzemē.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka rūpnīcās kaņepes plānots pārstrādāt, iegūstot gatavo produktu, piemēram, kaņepju šķiedru, kam atšķirībā no izejvielas ir pievienotā vērtība. Pēcāk produkciju plānots pārdot ES valstīs, kā arī citviet pasaulē.

Pēc Vilnīša teiktā, kaņepju audzēšanai Latvijā ir perspektīvas, tāpēc būtiski stimulēt audzēšanu un meklēt jaunus noieta tirgus.

Latvijas Industriālo kaņepju asociācija ir dibināta 2010.gadā. Asociācijas mērķis ir apvienot dabisko šķiedraugu un citu atjaunojamo izejvielu audzētājus, pārstrādātājus, ar nozari saistītos speciālistus, lai sekmētu dabisko šķiedru un citu atjaunojamo izejvielu audzēšanu, nozares attīstībai veidot ieinteresēto sadarbības partneru un komersantu kooperāciju, kas veicinās inovāciju un nozares klasteru izveidi, kā arī veicināt lauksaimniecības un ražošanas attīstību Latvijas reģionos.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+