Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. oktobris, 2014
Drukāt

Latvija plāno iegādāties bezpilota lidaparātus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

Latvija plāno iegādāties bezpilota lidaparātus, pavēstīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Viņš norādīja, ka lidaparātus varētu izmantot dažādu militāru uzdevumu veikšanai, kā arī iesaistīt meklēšanas un glābšanas operācijās. “Tas ļauj arī ieekonomēt resursus, piemēram, meklējot purvā nomaldījušos cilvēkus,” sacīja ministrs. Lidaparātu skaits, izmaksas un modeļi pagaidām netiek izpausti. Vējonis norādīja, ka patlaban norisinās bezpilota lidaparātu iegādes plānošana.

Lidaparātus plānots iegādāties pretgaisa aizsardzības spēju uzlabošanas plāna ietvaros. Jau vēstīts, ka izlūkošanai, gaisa telpas novērošanai un pretgaisa aizsardzībai tiks novirzīti 158 miljoni eiro.

Ar piešķirto finansējumu astoņos gados tiks iegādāti un uzstādīti gaisa telpas novērošanas sensori un radari, individuālā pretgaisa aizsardzības sistēma un ieroči, notiks to modernizācija, patruļkuģu aprīkošana ar attiecīgām sistēmām un taktiskās izlūkošanas spēju attīstīšana, kā arī notiks karavīru apmācības, paskaidroja Vējonis.

Ministru kabinets vasarā aiz slēgtām durvīm skatīja Aizsardzības ministrija (AM) sagatavotos informatīvos ziņojumus “Par Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā 2012.-2014.gadam identificēto spēju prioritāšu pārskatīšanu”, “Par izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējām”, kā arī grozījumus Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā 2012.-2024.gadam.

AM veica Ukrainas notikumu ietekmes analīzi un sagatavoja priekšlikumus prioritāro spēju attīstībai iepazīstināja valdību.

“Tā kā Krievijas īstenotā politika Ukrainā, apzināta militārā spēka izmantošana ģeopolitisko ambīciju īstenošanai radījusi draudus eiroatlantiskās tautas drošībai un stabilitātei, kā arī ir notikusi vesela virkne notikumu Baltijas reģionā, tai skaitā, pieaugot neidentificēto lidojumu skaitam pie robežām, mēs esam veikuši kopumā visu šo notikumu analīzi,” iepriekš sacīja aizsardzības ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Beidzot sak stradat patriotisko letinu smadzenu podi, BEZ kadu interes iemauktiem … bet ko lai dara ar ZZS ministra pielaidi pie valsts noslepumiem … jo tacu tur, taja partija, vel valda aizdomigi sponsori ar citam interesem … .

    … Starp citu, portalam atkal gramatika paklibo : ‘ … AM veica Ukrainas notikumu analizi , (UN VIETA LUDZU … ) sagatavoja priekslikumus … speju attistibai (UN) iepazistinaja valdibu ‘ ) AR SECINAJUMIEM UN PRIEKSLIKUMIEM … )!

    … piesakos revidenta darbam … jo sak ieviesties parak daudz kludu teikumu sintakse …

  2. Tas jau būs viegli, Jelgavā tos jau ražo vairākus gadus. Uzprasi Rāviņam, ja netici. 🙂

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+