Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijā plāno veidot jaundzimušo reģistru

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Latvijā plānots veidot īpašu jaundzimušo reģistru, lai izveidotu vienotu datu bāzi par jaundzimušo bērnu uzskaiti Latvijā un grūtniecības vai dzemdību periodā konstatētajiem medicīniskajiem apstākļiem, kas saistīti ar grūtnieces un jaundzimušā veselību, liecina Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais Veselības ministrijas projekts.

Reģistra pārzinis un turētājs būs Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Projekts paredz, ka reģistrā iekļaujamo informāciju ārstniecības iestādes ievada un aktualizē tiešsaistes režīmā ne retāk kā reizi mēnesī par jaundzimušajiem, kas dzimuši iepriekšējā kalendārajā mēnesī.

Veselības ministrija norāda, ka arī citās Eiropas valstīs jaundzimušo reģistros ir ietverta informācija ne tikai par dzimšanas faktu, bet arī informācija, kas aptver datus gan par māti, gan bērnu, tajā skaitā iepriekšējo grūtniecību, datus par mātes veselības problēmām pirms un grūtniecības laikā, kā arī dzemdību un pēcdzemdību perioda komplikācijām un arī informāciju par jaundzimušo.

Vienlaikus reģistra informācija tiek izmantota, lai nodrošinātu ikgadējo statistisko informāciju.

Noteikumu projekts ietekmēs 21 ārstniecības iestādi, kura sniedz dzemdību palīdzību, kā arī SPKC, kurš nodrošinās reģistra darbību, datu kontroli, apstrādi un aizsardzību, kā arī slēgs līgumus ar ārstniecības iestādēm par datu ievadi tiešsaistes režīmā.

Valsts sekretāru sanāksmē noteikumu projekts “Jaundzimušo reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība” tiks izskatīts ceturtdien.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (11)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+