×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Īstens latvietis brīvajā laikā lasa, ceļo vai sēņo. Ko dari tu?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Balstoties uz Lāčplēša alus darītavas un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” veiktu aptauju, izveidots Latvijā populārāko vaļasprieku tops, ar ko iedzīvotāji lepojas. Pirmajā vietā ir grāmatu un žurnālu lasīšana, otrajā – ceļošana, bet trešajā – sēņošana un ogošana.

Lai iedrošinātu iedzīvotājus pavadīt kvalitatīvi brīvo laiku ārpus darba un to vairāk veltīt saviem vaļaspriekiem, Lāčplēša alus darītava kopā ar domubiedriem ir uzsākusi sociālu projektu “Brīvā laika varoņi”. Ar dažādām aktivitātēm tā aicinās pieaugušos vairāk laika veltīt jau esošo un jaunu hobiju attīstīšanai brīvajā laikā.

Starp nākamajiem TOP 10 vaļaspriekiem iedzīvotāji ir iecienījuši dārza darbus (4.vieta), teātra apmeklēšanu (5.vieta), kā arī kulināriju un ēst gatavošanu (6.vieta), koncertu apmeklēšanu (7.vieta), braukšanu ar velosipēdu (8.vieta), krustvārdu mīklu minēšanu (8.vieta), fotografēšanu (9.vieta), kino (9.vieta) un peldēšanu (10.vieta).

Lai gan starp top vaļaspriekiem ir maz sporta veidu, tomēr iedzīvotāji ir gana sportiski, jo gandrīz 60% atzīst, ka vismaz reizi nedēļā sporto vai nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, bet gandrīz katrs desmitais to dara katru vai pārsvarā katru dienu. Vairāk nekā 60% respondentu vismaz reizi nedēļā ir aktīvi brīvā laika pavadītāji pie dabas.

Arnis Kaktiņš, SKDS vadītājs un sociologs: “Interesanti, ka gandrīz puse respondentu sevi uzskata par “mājās sēdētājiem”, kas dod priekšroku pēc darba pavadīt laiku mājās. Tai pat laikā iedzīvotāji to apzinās un atzīst, ka vēlētos vairāk laika veltīt savu hobiju attīstīšanai. Turklāt gandrīz puse vēlētos vairāk laika veltīt tieši sportošanai.”

Inese Lielpinka, Lāčplēša alus darītavas pārstāve: “Pieaugot digitālo ierīču lomai mūsu dzīvē, vēlamies aicināt iedzīvotājus apzināties, cik svarīgi ir kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, veltot to hobijiem. Katram no mums ir savi brīvā laika vaļasprieki, un interesanti, ka Latvijas iedzīvotāji ir visvairāk lepni par tādiem saviem hobijiem kā grāmatu un žurnālu lasīšanu, ceļošanu, sēņošanu un ogošanu. Ar šo projektu aicināsim iedzīvotājus kļūt par jaunu hobiju atklājējiem un esošo attīstītājiem.”

Saskaņā ar Lāčplēša alus darītavas un SKDS veiktās aptaujas rezultātiem, lielākajai daļai jeb 92% Latvijas iedzīvotāju ir lepni par saviem vaļaspriekiem. Aptaujā piedalījās 1005 iedzīvotāji dažādos Latvijas reģionos.

Katrs trešais iedzīvotājs atzīst, ka pēdējo gadu laikā saviem hobijiem atvēl mazāk laika, bet katrs ceturtais, ka tieši pretēji – velta vairāk laika. Lāčplēša alus darītavas uzsāktā kampaņa “Brīvā laika varoņi” ar speciāli izveidotu videofilmu un aktivitātēm sociālajos tīklos aicinās iedzīvotājus apzināties vaļasprieku lomu kvalitatīvas dzīves nodrošināšanā un vairāk laika veltīt sev, draugiem un ģimenei, nododoties kopīgiem hobijiem.

Kampaņas ietvaros tiek rīkots konkurss sociālajā tīklā Facebook #brivalaikavaroni, kurā ikviens var iesūtīt fotogrāfijas un video, kā pavada brīvo laiku. Autors, kas būs saņēmis visvairāk balsu Facebook balsojumā, saņems 1000 eiro balvu savam hobijam.

Kuri no Latvijā populārākajiem vaļaspriekiem aizrauj arī jūs?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+