Sports
Hokejs

Latvija pret Zviedriju – Dāvida un Goliāta cīņa hokeja laukumā0


Dāvida un Goliāta cīņa hokeja laukumā – Latvija pret Zviedriju.
Dāvida un Goliāta cīņa hokeja laukumā – Latvija pret Zviedriju.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlase šodien pasaules čempionātā pirmspēdējā grupu turnīra spēlē tiksies ar Zviedriju un tikai uzvara pamatlaikā saglabās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Sākums plkst. 17.15 pēc Latvijas laika.

Lai turpinātu turnīru arī pēc grupu turnīra, jāpaņem pa trim punktiem no zviedriem un norvēģiem, kā arī jācer, ka Zviedrija pēdējā spēlē zaudēs Krievijai pamatlaikā. Turklāt, ja Šveice nepaņems vismaz punktu no čehiem, latviešiem vajadzīga uzvara ar divu vārtu pārsvaru. Vieglāk to uzrakstīt nekā izdarīt, turklāt liktenis vairs nav tikai pašu rokās.

Zviedrija ir pēdējo divu gadu pasaules čempione, kuras sastāvā ir 21 NHL spēlētājs, tostarp tādas zvaigznes kā Henriks Lundkvists, Viljams Nīlanders, Gabriels Landeskogs, Olivers Ekmans Larsons un citas. Īpaši iespaidīga ir aizsardzības līnija.

Pirmajā spēlē zaudējuši čehiem, zviedri viegli sagrāva Itāliju, Norvēģiju un Austriju, kā arī ļoti sīvā mačā uzvarēja Šveici. Pērn ceturtdaļfinālā latvieši piekāpās svensoniem vien ar 2:3, arī pirms diviem gadiem Ķelnē bija iespējas (0:2), tāpēc nav šaubu, ka mūsējie laukumā dosies ar ticību pozitīvam iznākumam.

Saistītie raksti
Latvijas hokeja izlase spēlē pret Krievijas zvaigznēm

“Zviedrija mums būs vēl viens labs izaicinājums. Mēs kā komanda augam, spēlētāji mācās. Vēl turnīrā ir divas spēles un abas ir jāuzvar, ja gribam iekļūt ceturtdaļfinālā. Nebūs viegli, ar zviedriem tikāmies iepriekšējos divos gados, taču mēs no cīņas neizstāsimies,” teic Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

LA.lv